Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

6 pucharów i grawerton przywieziony z Dzierżoniowa

Wicemistrz Polski Kibiców powrócił do Darłowa z workiem pucharów

W dniu 12 października br. w hali sportowej w Dzierżoniowie odbyły się Mistrzostwa Mistrzostw Wiedzy Sportowej Kibiców w 100-lecie sportowych związków sportowych.

Mistrzostwa Mistrzostw odbywały się w 4 konkurencjach: lekkiej atletyce, wiedzy olimpijskiej, narciarstwa i wioślarstwa. Patronem imprezy byli Urząd Marszałkowski we Wrocławiu, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Burmistrz Miasta Dzierżoniów. W finale znalazło się 25 zawodników z 12 województw.

Kibice musieli odpowiedzieć na teście składającym się ze 100 pytań z 4 dziedzin wiedzy.

W tej doborowej stawce znakomity zawodnik z Darłowa Roman Strzałkowski zajął II miejsce za odwiecznym rywalem Adamem Sokołowskim z Kluczborka (opolskie).

Trzecie miejsce zajął Stefan Śliwa ze Świebodzic (wrocławskie).

W finale  konkursu sprawnościowo-teoretycznym Roman Strzałkowski był pierwszy i tu wyprzedził swojego odwiecznego rywala z Kluczborka. Każda dziedzina wiedzy była oddzielnie nagradzana i Roman przywiózł do Darłowa 6 pucharów i specjalny grawerton.

Sukces sympatycznego Romana w Dzierżoniowie, został odniesiony w 50-lecie jego pierwszego zwycięstwa w znajomości wiedzy sportowej. W odległym 1969 r. w mistrzostwach województwa koszalińskiego, wówczas jako świeży absolwent Szkoły Podstawowej w Dobiesławiu  zwyciężył plejadę dorosłych kibiców wiedzy sportowej. I tak to trwa do dnia dzisiejszego.

Serdecznie gratulujemy  naszemu Mistrzowi nad Mistrzami.