Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Szósty Darłowski Bieg Niepodległości

6. Bieg Niepodległości w Darłowie został rozegrany, w sobotę - 9 listopada 2019 r. - na dystansie 10 km. Start do biegu głównego bez podziału na kategorie wiekowe nastąpił ze skrzyżowania ulic Szpitalnej i  M.C. Skłodowskiej. Trasa przebiegała ulicami: Skłodowskiej, Tynieckiego, do m. Cisowo, nawrót -ścieżką rowerową do ul. Jana Pawła II,  Sportową do Morskiej i dalej do dawnego „Kutra", przez  park i Nabrzeżem Parkowym do ul. Flisackiej i następnie Morską, Podzamcze do Skłodowskiej i Szpitalnej. Meta biegu znajdowała się na bieżni Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Dystans 10.000 metrów najszybciej pokonał i ustanowił  nowy rekord trasy Łukasz Wirkus (LKB im. Braci Petk Lębork) - 33 min. 25 sek. Srebro wywalczył Mateusz Witkowski z Koszalina - 33 min. 27 sek. Obaj panowie praktycznie od startu biegli razem, ale lepszym finiszem popisał się Wirkus.  Trzeci był  Krzysztof Rudnik z Krępy Słupskiej - 34 min. 56 sek. Na 5 miejscu finiszował najlepszy darłowianin - Witold Mierzwa - 37 min. 33 sek. Drugi z zawodników darłowskich Maciej Rudnikowski zajął 8. Miejsce z czasem 38 min.13 sek. Trzecim z darłowiaków był Ryszard Płaza z czasem 41 min 7 sek. Najlepszą z pań była Antonina Wirkus ze Szczecinka, która 10 km pokonała w ciągu 38 minut i 9 sek. Druga była Agnieszka Konkel z Koszalina - 42 min. 43 sek.  Brąz wywalczyła Natalia Bentkowska z Bydgoszczy - 43 min. 03 sek. Jako piąta finiszowała Kamila Łagutko - 44:13 min. i jednocześnie była najszybszą darłowianką.

Bieg ukończyło 134 biegaczy i biegaczek. Zawodnikom sprzyjała bezdeszczowa pogoda z lekkim wiaterkiem. Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymali okolicznościowe medale z Orłem symbolem Odzyskania Niepodległości

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe na bieżni ZSM w Darłowie zorganizowanym przez Klub Biegacza Darłowskie Charty. Zarówno uczestników biegów dziecięcych, młodzieżowych, jak zawodników biegu głównego częstowano „Marcinowymi rogalami" oraz napojami. Najlepszych zawodników uhonorowano nagrodami pieniężnymi  i specjalnymi. Głównym organizatorem Biegu Niepodległości był Waldemar Śmigielski szef referatu sportu i rekreacji w Urzędzie Miejskim w Darłowie Pełne wyniki biegowe znajdują się nastronie: Komplet wyników z Darłowa - Bieg Niepodległości