Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Noworoczna Darłowska Gala Samorządowa

W kinie „Bajka" Darłowie 9 stycznia 2020 odbyło się noworoczne spotkanie samorządowe. Wręczono na nim wyróżnienia za najważniejsze inicjatywy ubiegłego roku.

Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz na wstępie podsumował ubiegłoroczne inicjatywy i dokonania   oraz podziękował mieszkańcom miasta i firmom za  ich wkład w rozwój Darłowa   Gospodarz miasta wręczył  gratulacje i podziękowania nast. następującym osobom:

Patrycja Walków - za zaangażowanie, kreatywność i ogromny wkład Przedszkola Przy Szkole w życie społeczne naszego miasta. Niezwykła pomysłowość i chęć działania zamieniają się nie tylko w setki uśmiechów najmłodszych mieszkańców Darłowa, ale również przekładają się na udział Przedszkola Przy Szkole w licznych imprezach miejskich i wydarzeniach, choćby takich jak np. doroczne spotkania przedwigilijne czy miejskie uroczystości państwowe

Wiktor Sawicki - za rozsławianie Darłovii Darłowo na piłkarskiej mapie Polski. Wiktor Sawicki to bezapelacyjny król strzelców poprzednich i obecnych rozgrywek z udziałem naszej drużyny, strzelec łącznie ponad 100 bramek dla Darłovii. Dzięki swojej walecznej postawie i kunsztowi strzeleckiemu dał bardzo wiele radości naszym kibicom. Popularny Saviola to wyborny snajper, którego zazdroszczą nam drużyny z całego regionu.

Agnieszka i Leszek Klinowie - właściciele Fabryki Domów Mobilnych Lark Leisure Homes za nieustanny rozwój firmy wykorzystującej najnowsze technologie w świecie domów mobilnych i budownictwa szkieletowego. Stworzenie najnowocześniejszej linii produkcyjnej skutkuje nie tylko zdobywaniem kolejnych certyfikatów i atestów, ale także szeregiem wyróżnień w regionalnych i krajowych konkursach gospodarczych. A to przyczynia się do promocji Darłowa i budowania pozytywnego wizerunku naszego miasta, jako marki związanej nie tylko z turystyką, ale również z nowoczesnym przemysłem

Jerzy Olszewski - właściciel stylizowanych jednostek pływających za organizowanie rejsów wycieczkowych, dzięki którym turyści z całej Polski i zza granicy mogą poznawać Darłowo z najpiękniejszej strony, czyli od strony morza. Swoją działalność łączy z okazywaniem bezinteresownej pomocy i wspieraniem organizacji i stowarzyszeń.

Janina i Zygmunt Kroplewscy (nie byli obecni na gali)-za nieustanne kreowanie pozytywnego wizerunku miasta poprzez ciągłe rozwijanie jego potencjału turystycznego. Hotel Jan i apartamentowiec Kropla Bałtyku to miejsca na turystycznej mapie Pomorza, z których wszyscy możemy być dumni. Państwo Kroplewscy to również deweloperzy, którzy poprzez budowę w ostatnim czasie kilkuset mieszkań wakacyjnych dostosowanych do potrzeb wielu Polaków, umożliwili realizację wielu marzeń o posiadaniu własnego „m" nad morzem i wypoczynku na darłowskich plażach

Jarosław Dąbrowski - twórca projektu „Baltic Korona" za rozpoczęcie drugiego etapu tej inwestycji zdecydowanie podnoszącej potencjał turystyczny nadmorskiej dzielnicy Darłowa - Darłówka. Kompleks wygodnych apartamentów wraz z restauracją Baltic Korona doskonale wpisał się w obraz miasta i stał się impulsem do wprowadzania w życie kolejnych ambitnych wizji biznesowych, z których znany jest Jarosław Dąbrowski i o których z pewnością jeszcze usłyszymy.

Peter Taffeiren z firmy POC Partners- deweloper i inwestor projektu „Marina Royale Darłowo". Za sukces pierwszego etapu budowy kompleksu, który docelowo tworzyć będą trzy luksusowe rezydencje mieszkalne. W ubiegłym roku wydarzeniem wakacji było otwarcie nowej restauracji Lido z widokiem na morze, która swym potencjałem i znakomitą kuchnią przyciąga do Darłowa również miłośników niebanalnych i wyszukanych smaków. Nie byłoby projektu Marina Royale, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie lidera i wizjonera, którym jest pan Peter Taffeiren. Pan Peter Taffeiren to przedsiębiorca z Belgii, który jest również wielkim filantropem wspierającym w Darłowie wiele inicjatyw społecznych, między innymi program stypendialny, wolontariat i sport, wcześniej piłkę nożną, a obecnie kolarstwo.

Grupa pracowników Urzędu Miejskiego w Darłowie-za wyjątkowy występ podczas koncertu „Na cztery strony świata". Przyjaciele pracującej w Urzędzie Miejskim w Darłowie Justyny Filipek zaśpiewali, by wesprzeć ją w nierównej walce z chorobą. Otulili dźwiękami i wysłali solidną dawkę miłości. Otworzyli też poprzez swój występ serca i portfele mieszkańców miasta, którzy szczodrze wsparli akcję zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebującej Justyny.

Gwiazdą Tegorocznej  Darłowskiej Gali Samorządowej była  Estera Naczk - Suska- znakomita wokalistka i Osobowość roku 2019 w dziedzinie kultura. Akompaniował jej na klawiszach Piotr Belak z  Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej. Z werwą i humorem Noworoczną Galę Samorządową perfekcyjnie poprowadził Daniel Frącz.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2020

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl