Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Minister nagrodził poetkę Elżbietę Tylendę

Elżbieta Tylenda z domu Dołżańska znana darłowska poetka i animatorka kultury w styczniu 2020 r. została uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dorobek poetycki i działania na polu kultury.

Elżbieta Tylenda -pedagog, socjoterapeutka, poetka, animatorka kultury, absolwentka Politechniki Warszawskiej  urodzona w Malborku, od dziesiątek lat mieszka w Darłowie.  Wiersze pisze od dzieciństwa.  Poetycko debiutowała w  roku 2008 na internetowym portalu literackim „Poezja Polska".

Jej pierwszy debiutancki tomik poezji ukazał się w roku 2010 i nosił tytuł „Kolekcja". W 2013 r. publikuje drugi tomik  poezji pt. "Dzień Traszki".  W kolejnych latach ukazują się jej trzy następne książki, które są zbiorami wierszy i noszą tytuły  „Kamienie i bursztyny" i  „Zanim obłożą nas lodem", oraz piąty p.t. zbiór wierszy i opowiadań: „Szneki z glancem". W przygotowaniu: tom poezji - „Strefa pływów", proza - „Baśń o Zielonej Dolinie" oraz antologia (wybrane utwory poetyckie i sylwetki twórców polskiej poezji współczesnej) „Poeci z Zielonej Doliny.  Jej utwory poetyckie ukazały się w antologiach poezji,  pokonkursowych almanachach i czasopismach poetyckich jak np. almanach wierszy poetów Ziemi Darłowskiej „Utwory poetyckie o Darłowie". Każdego roku  organizuje w naszym mieście przy współpracy  DOK-u i Miejskiej Biblioteki Publicznej ogólnopolskia  wydarzenia poetyckie  - „Lato z Poezją", oraz „Maraton Poetycki" i od  wielu lat Ogólnopolski Konkurs Poetycki  „O Trzos króla Eryka". W tym roku będzie jego 10 edycja. Elżbieta Tylenda jest laureatką wielu prestiżowych konkursów literackich, m.in.: „Euterpe na Wichrowym Wzgórzu", II Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Bruno Jasieńskiego, trzykrotnie- Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. B. Okudżawy w Turku, Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Malowanie Słowem", Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Czerwona Róża dla Niej", Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. C. K. Norwida w Pruszkowie, Konkurs Poetycki „Literacki Start" w Koszalinie, II Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. J. Różewicza w Radomsku, XXIII Konkurs Poetycki „U Progu Kresów" w Chełmie, XXIV Ogólnopolski Konkurs Poetycki " O Buławę Hetmańską" w Białymstoku, X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. bł. ks. J. Popiełuszki - w Radomsku, O Wawrzyn Sądecczyzny" w Nowym Sączu, Konkurs Literacki „Pomorskie Klimaty" w Koszalinie, XIX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Ikarowe Strofy" w Warszawie.

Gratulujemy naszej poetce i animatorce kultury nagrody i  życzymy dalszych wspaniałych sukcesów na polu literackim i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2020

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl