Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowskie bruki ... Agnieszka_Szołtysik

Jury II Konkursu Fotograficznego „Darłowo i Ustka w Fotografii" dokonało oceny nadesłanych prac, rozstrzygnęło konkurs i przyznało nagrody.

Organizatorami Konkursu Fotograficznego „DARŁOWO I USTKA W FOTOGRAFII" byli: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej i Towarzystwo  Przyjaciół Ustki. Współorganizatorami byli Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda i Miejski Dom Kultury w Ustce. Patronat nad konkursem objął Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa.  Zasada konkursu była taka, że mieszkańcy partnerskich miast:  Darłowa fotografują Ustkę, a mieszkańcy Ustki wykonują fotografie Darłowa.

Na konkurs wpłynęły zdjęcia  11 autorów, w tym 3 z Darłowa i 8 z Ustki (wśród nich dwoje obcokrajowców), którzy nadesłali  47 prac.  Jury konkursu w składzie: przewodniczący Leszek Walkiewicz prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Darłowskiej i członkowie Magda Burduk- p.o. dyrektor DOK im. Leopolda Tyrmanda w Darłowie, Wiesław Kamiński - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ustki, Magdalena Cichocka- specjalista ds. promocji i edukacji filmowej, Czesław Bujak- fotografik i poeta -Towarzystwo Przyjaciół Ustki.  Jury konkursu  10 stycznia 2020 obejrzało foty i reportaże kilkukrotnie i  postanowiło nagrodzić następujące prace:

Pierwszą nagrodę w kwocie 900,00 złotych przyznano Waldemarowi Janiszewskiemu z Ustki za zdjęcie zatytułowane „Potop" w Darłowie.

Drugą nagrodę w kwocie 700,00 złotych otrzymało zdjęcie zatytułowane  „Sztorm" w Darłowie nadesłane przez Jolantę Bagińską z Ustki.

Trzecią nagrodę w kwocie 500,00 zł otrzymało zdjęcie czarnobiałe nadesłane przez Agnieszkę Sołtysik  z Ustki zatytułowane  „Darłowskie bruki".  Następnie przyznano dwie równorzędne nagrody po 500,00 złotych dla autorów reportaży Daniela Frącza z Darłowa za 4 zdjęciowy reportaż pt.   Teledysk TEDE na usteckiej plaży i  Elżbiety Moralewicz z Ustki za 3 zdjęciowy reportaż (krzyż, park i zamek w Darłowie).

Nagrodę Burmistrza Miasta Darłowa w kwocie 500,00 zł otrzymało zdjęcie zatytułowane „Latarnia" w Darłowie nadesłane przez Jolantę Bagińską z Ustki. Wystawę nagrodzonych prac i wręczenie nagród planuje się dokonać w ostatnim tygodniu lutego 2020 r. w Darłowie w Poczekalni Kultury (w byłym Dworcu Kolejowym)

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2020

Latarnia - BagińskaSztorm - BagińskaWaldemar Janiszewski - Potop

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl