Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wystawa w Poczekalni Kultury

W wyremontowanej części budynku dawnego dworca kolejowego w Darłowie w końcu ubiegłego roku zakończono prace związane z utworzeniem nowej placówki kulturalnej nazwanej „Poczekalnią Kultury" i przekazano ją do użytku.

Placówka została wyposażona  w stoły, krzesła, kanapy do siedzenia, telewizor, rzutnik, ekran oraz  posiada szatnię, zaplecze kuchenne i sanitarne.

Jest to miejsce spotkań lokalnej społeczności i organizacji wydarzeń kulturalnych. Można w nim oglądać wystawy, obejrzeć TV, zagrać w szachy spotkać się z podróżnikiem i wysłuchać multimedialnej prelekcji na temat dalekich krajów albo wypić kawę czy herbatę.

Wyremontowane wielofunkcyjne pomieszczenia Poczekalni Kultury  o łącznej powierzchni 150 m kw.  pełnią rolę sal wystawowych, odczytowych oraz sali spotkań i turniejów stolikowych.  Pomieszczenia Poczekalni Kultury są ozdobione  elementami o charakterze morskim takimi jak np.: żeglarski dzwon okrętowy, model jachtu żaglowego, koło sterowe z bulajem i chronometrem, tablicą z węzłami bosmańskimi itp.

Inwestycję utworzenia nowej placówki kulturalnej w Darłowie  dofinansował Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

W  połowie stycznia 2020 r. dla uczczenia tegorocznego  75-lecia przyłączenia Darłowa  do Polski, została zorganizowana w „Poczekalni Kultury" wystawa fotogramów pierwszych powojennych, a później długoletnich mieszkańców Darłowa. Pomysł na organizację wystawy „Rodziny darłowskie od 1945 r." w ramach  Budżetu Obywatelskiego w 2018 r. zyskał poparcie 502 głosów mieszkańców Darłowa. Pomysłodawcą tego wydarzenia kulturalnego jest Krystyna Różańska przewodnicząca Komisji Edukacji Kultury i Turystyki w Radzie Miejskiej. Szefową nowej placówki kulturalnej została znana animatorka kultury Anna Przybytniak - Grabowska.
Poczekalnia kultury otwarta jest głównie w godzinach od 11 do 19, ale w zależności od potrzeb istnieje możliwość jej działania w innych w godzinach. Zachęcamy mieszkańców do odwiedzania tej nowej miejskiej placówki kultury.

Na zdjęciach fragmenty wystawy Rodziny darłowskie od 1945 r. i pomieszczenia Poczekalni Kultury.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2020

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl