Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8753485, w listopadzie 35900, dziś 187; on-line: 3072

Echo Darłowa

Zygmunt Arłukowicz

Pro Memoria

W piątek 20 marca 2020 roku dotarła do nas za pomocą Fecebooku smutna wiadomość od europosła Bartosza Arłukowicza, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł jego tata Zygmunt Arłukowicz. To wielka strata  dla miasta Darłowa i jego mieszkańców.

Zygmunt Arłukowicz syn Czesława i Heleny - urodził się  7 marca w roku 1945 dokładnie w dniu zdobycia  miasta Darłowa przez Armię Czerwoną  i Wojska Polskie w miejscowości Ust-Kamienogorsk w Kazachstanie. Po wojnie wraz z rodzicami przybył na Ziemie Odzyskane. Tu ukończył maturę i następnie Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra administracji.  Pracę zawodową rozpoczął w roku 1962 w administracji państwowej od stanowiska referenta poprzez sekretarza urzędu, zastępcę naczelnika miasta i gminy, aż do naczelnika miasta i gminy. W roku 1970 w Łobzie wziął ślub z żoną  Danutą.

W Darłowie mieszkał od roku 1978. Po utworzeniu wspólnej Rady Narodowej dla miasta i gminy Darłowo 24 czerwca 1982 naczelnikiem miasta i gminy wybrano Jana Kubińskiego, a jego zastępcą został Zygmunt Arłukowicz.  Od 26 stycznia 1984 funkcję naczelnika miasta i gminy powierzono Zygmuntowi Arłukowiczowi. Pełnił ją do roku 1987. Rozwój i dobro mieszkańców Ziemi Darłowskiej zawsze leżały mu na sercu.

Następnie został wiceprezesem Gminnej Spółdzielni Samopomoc  Chłopska i od roku 1990 prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk" w Darłowie.  Dzięki jego osobistym staraniom została oddłużona darłowska Spółdzielnia Mieszkaniowa  Bałtyk.  W latach 1998 - 2002 był radnym Rady Miejskiej i przewodniczący komisji budżetu i finansów. Był też członkiem Rady Nadzorczej  Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Warszawie. Oprócz pracy zawodowej działał społecznie w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Darłowskiej. Zygmunt dla przyjaciół pisał wiersze, śpiewał i grał na gitarze przy ognisku. Po przejściu na emeryturę w  dalszym ciągu dzielił się swoją wiedzą i swymi doświadczeniami w spółdzielczości mieszkaniowej oraz w Radzie Nadzorczej Portu Morskiego w Darłowie. W roku 2015 przeniósł sie do Szczecina. Za działalność zawodową i publiczną  Prezydent RP uhonorował go w roku 2000 Krzyżem  Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.                           Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy Cię zasłużony dla Ziemi darłowskiej  Druhu. Spoczywaj w spokoju. Cześć Jego Pamięci.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2020

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl