Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8753495, w listopadzie 35962, dziś 249; on-line: 3082

Echo Darłowa

Powstaje internetowa baza osób pochowanych w Darłowie

Obecnie w Darłowie mamy dwa cmentarze. Jeden przy kościele Św. Gertrudy zwany starym i drugi przy ul F. Chopina zwany nowym. Na cmentarzu Św. Gertrudy jest pochowanych około 7260 osób, a na nowym ponad 150.  Osobom spoza Darłowa, a niekiedy również darłowianom sprawia trudność odnalezienia miejsca pochówku lub mogiły bliskiego albo znajomego,  szczególnie jak nie byli na jego pogrzebie.

Dlatego 864 osoby poparło podczas głosowania Projekt Obywatelski E-cmentarza. „Darłowski e-cmentarz" ułatwi rodzinom i bliskim w odnalezieniu mogiły. Wiele miast i gmin w Polsce ma już geodezyjny pomiar położenia grobów, dokumentacje fotograficzną oraz spis z natury  sporządzony w/g następujących kryteriów: imię i nazwisko osoby pochowanej, data urodzenia, data śmierci, długość życia (wyliczana na podstawie znanych danych), rodzaj grobu (ziemny, murowany, piwniczny), typ grobu (pojedynczy, rodzinny, dziecięcy, inny np. wojskowy), charakter grobu (tradycyjny, nowoczesny, zniszczony), określenie miejsc pustych na cmentarzu.

Na jednym i drugim cmentarzu zostaną zamontowane dwa infokioski, mające połączenie ze stronami internetowymi, na których będą znajdowały się informacje dotyczące cmentarzy i osób tam pochowanych z  aktualnymi danymi. Ułatwi to znalezienie danego grobu, a także osób w nim pochowanych, oraz możliwości kolejnego pochówku w tym samym miejscu, terminu kolejnej opłaty, a nawet zdjęcie pomnika.

Obecnie projekt darłowskie  E-cmentarze jest w trakcie realizacji przez firmę  BlowHD Technology, kosztem 94.333 złotych. Oprogramowanie będzie działało w tzw. systemie bazy danych mogily.pl. Planowany termin zakończenia prac i przekazania do użytku to 31 sierpień 2020 r.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2020

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl