Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8753499, w listopadzie 35962, dziś 249; on-line: 3086

Echo Darłowa

Edward Ziółkowski

Nie żyje Edward Ziółkowski radny miasta Darłowa

Edward Ziółkowski  miał 75 lat, był radnym Miasta Darłowa  i członkiem dwóch komisji W radzie Miejskiej  rewizyjnej  oraz  gospodarczo- budżetowej.

Ze smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 29 marca 2020  po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w Darłowie wieloletni radny Rady Miejskiej. Edward Ziółkowski, urodził się 4 grudnia 1944 roku w Chełmnie Pomorskim.  Jednak przez całe życie związany był z Darłowem. Od 1994 roku, tylko z jedną czteroletnią przerwą był radnym Rady Miejskiej w Darłowie. Łącznie więc w darłowskim samorządzie zasiadał 22 lata  przez sześć kadencji (1994-1998, 1998-2002, 2002-2006, 2010-2014, 2014-2018 i od roku 2018).  W kadencji 2010-2014 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Miał średnie wykształcenie. Pracował jako dyspozytor w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Darłowie. Następnie przeszedł  do działu handlowego w  Przedsiębiorstwie  Połowów i Usług Rybackich „Kuter". Po upadłości tego państwowego przedsiębiorstwa zatrudnił się w firmie KUTER - MAR Spółka z o.o. w Darłowie, gdzie zajmował się zbytem marynowanych ryb  i z tej spółki przeszedł na emeryturę.   Miał  dobre kontakty z mieszkańcami swojego osiedla i wsłuchiwał się w ich problemy po to aby  je lepiej rozwiązywać działając w samorządzie.

W radzie szanował poglądy innych, ale zawsze przemawiał głosem rozsądku.  Znano go z zaangażowania w sprawy lokalne, zawsze służył radą i podpowiedzią.  Jako były zawodnik bezustannie kibicował  swojej Darłovii Darłowo i był członkiem Klubu 100 wspierających ten zasłużony dla Darłowa Klub piłkarski.

Działał także społecznie w Klubie Pionierów Ziemi Darłowskiej. Był człowiekiem oddanym miastu.

Za rzetelną pracę i działalność społeczną został wyróżniony Medalem 140- lecia  budowy darłowskiego portu handlowego i uhonorowany  przez Marszałka Województwa Złotą  Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego za Zasługi dla Województwa Zachodniopomorskiego. Edwardzie wszystkim nam będzie Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2020

Edward Ziółkowski

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl