Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rekrutacja do Szkoły Morskiej w Darłowie

Od poniedziałku 11 maja 2020 rusza rekrutacja do klas 1 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie klas 8 będą mogli złożyć wnioski do szkół. Zespół Szkół Morskich jak co roku przygotował bogatą ofertę edukacyjną. Od pierwszego września zmieni się także struktura szkoły prócz Technikum w skład Zespołu wejdzie Liceum i Branżowa szkoła 1 stopnia.

Szkoła Morska w Darłowie to najstarsza szkoła tego typu w Polsce, od dziesięcioleci absolwenci są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy. Szkoła to także wiele tradycji mundur i statek szkolny to symbole przywiązania do morskich ideałów. Technikum Morskie kształci młodzież w czterech zawodach tj. technik mechanik okrętowy, technik nawigator morski, technik logistyk i technik hotelarstwa. Wszystkie zawody zostały wskazane przez ministra edukacji narodowej jako zawody istotne dla rynku pracy. Nauka w technikum trwa 5 lat, egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie uczniowie zdają w czwartej klasie, a w klasie piątej zdobywają dodatkowe kwalifikacje tj. uprawnienia spawacza (mechanicy), kurs obsługi wózków widłowych (logistycy), kurs kelner barman (hotelarze), kurs ARPA i GMDSS (nawigatorzy).

Utworzenie przy szkole liceum umożliwi młodzieży, która swojej przyszłości nie wiąże ze zdobywaniem zawodu podjęcie nauki w szkole w Darłowie. W ofercie znajdą się klasy humanistyczno-medialna, klasa przyrodnicza i nowość klasa żeglarska (klasa mundurowa). Uczniowie będą mogli rozszerzać wiedzę z wybranych przez siebie przedmiotów, a dodatkowo będą mogli brać udział w kursach, szkoleniach i zajęciach dodatkowych od lat proponowanych w morskiej.

Branżowa Szkoła Zawodowa I Stopnia umożliwia uczniom naukę w klasie wielozawodowej. Młodzież może zdobyć kwalifikacje w zawodach takich jak hydraulik, mechanik pojazdów, elektryk, fryzjer, kucharz, stolarz, Wszystkie zawody są bardzo atrakcyjne na rynku pracy i gwarantują absolwentom zatrudnienie po ukończeniu szkoły.

W szkole realizowanych jest wiele projektów unijnych w tym projekt „Kwalifikacje zawodowe krokiem w przyszłość." dzięki któremu uczniowie mogą zdobyć nowe kwalifikacje w tym ukończyć kurs prawa jazdy kat. B, kurs kelner-barman, kurs elektryczny, kurs nurka, kurs spawacza i kurs obsługi wózków widłowych. Uczniowie od kilku lat mają możliwość prócz praktyk zawodowych brać udział w płatnych stażach u pracodawców i stażach realizowanych w Hiszpanii, Portugalii. Dodatkowo uczniowie mogą zdobyć uprawnienia żeglarskie, motorowodne, uprawnienia nurka 1 klasy, a także od 2020 roku uprawnienia ratownika wodnego. Dumą szkoły jest Kompania Honorowa, która w tym roku brała udział w Wielkim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły na stronie internetowej www.zsm.darlowo.pl, szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu 943142426. Wiele informacji znajdą Państwo na naszym profilu facebookowym. W związku z pandemią nabór do szkoły prowadzony będzie w formie elektronicznej.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2020

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl