Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Uwaga harcerze!

Harcerski klub „Sezam” w Koszalinie, zorganizował w dniu 15 stycznia br. w auli I LO im. Stanisława Dubois  sesję popularno  naukową poświęconą Szarym Szeregom  harcerskiej organizacji w latach wojny i okupacji.
 Rozpoczęto ją fragmentem filmu „Akcja pod Arsenałem”, przypominającym odbicie Janka Bytnara  „Rudego” z rąk niemieckich oprawców. Następnie hm dr Tomasz Katafiasz  pracownik naukowy Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku wygłosił bardzo ciekawy referat o organizacji, działalności i legendzie Szarych Szeregów. Z krótkimi wspomnieniami i refleksjami wystąpili byli żołnierze Szarych Szeregów, zamieszkali obecnie w Koszalinie: doc. Dr ppor. hm. Janusz Bielak, ppor. mgr Jerzy Leonowicz, ppor. mgr Janusz Kubalski i por. hm. mgr Bernard Konarski. Mówili m. in. o Szarych Szeregach w Lublinie, Warszawie, Jabłonnie i Błoniu. W sesji uczestniczyli też: hm. Zofia Wierzchowska, hm Józef Kosterski i ppłk dr med. Janusz Ignatowski, także byli żołnierze Szarych Szeregów zamieszkali obecnie w Koszalinie. Ogółem w sesji uczestniczyło ponad 100 harcerek, harcerzy i uczniów I LO.
Sesji towarzyszyła wystawa  zdjęć, dokumentów, czasopism i książek poświęcona hm. Aleksandrowi Kamińskiemu „Kamykowi”  współtwórcy Szarych Szeregów, znakomitemu wychowawcy i instruktorowi harcerskiemu. Sejm Rzeczypospolitej ogłosił rok 2003  Rokiem Aleksandra Kamińskiego  w stulecie Jego urodzin. Bezpłatnie rozprowadzano w czasie sesji kilkadziesiąt egzemplarzy miesięcznika „Koszalin”, wychodzącego już siódmy rok. 
 

Bernard Konarski
Darłowo, ED 2/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl