Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12136233, w sierpniu 23996, dziś 187; on-line: 158

Echo Darłowa

Oświadczenie

Miejsko - Gminna Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych w Darłowie, reprezentująca związki i stowarzyszenia kombatanckie działające w mieście i gminie Darłowo oświadcza co następuje: Z niepokojem obserwujemy podejmowane próby upolitycznienia przez grupę darłowskich sklepikarzy i handlowców sprawy związanej z zamiarem wydania zezwolenia przez władze samorządowe na budowę supermarketu na terenie Darłowa.
Angażuje się w tym celu miejscowe struktury Samoobrony oraz działaczy tej partii zamiejscowych: z Kołobrzegu, a nawet z Warszawy, podnosząc demagogiczne argumenty i hasła o zagrożeniach i niemal klęsce miejscowego handlu, gospodarki i horendalnym bezrobociu wywołanym budową i działalnością supermarketu w naszym mieście.
Stanowczo sprzeciwiamy się takiemu sposobowi działania i takiej ocenie zagrożeń, która jest fałszywa, dezorientuje społeczeństwo, wywołuje zamęt  i utrudnia racjonalne zachowania i działania miejscowych władz. W interesie znakomitej większości Darłowian jest powstanie takiego supermarketu, co przyczyni się do uzdrowienia sytuacji w handlu na terenie Darłowa, a szczególnie wpłynie na urealnienie cen na podstawowe artykuły spożywcze i inne, które podwyższone przed sezonem, do dnia dzisiejszego pozostają na tym samym poziomie i są najwyższe w naszym regionie.
Nie bez znaczenia dla naszego miasta i jego mieszkańców jest też perspektywa związana z dalszym rozwojem Darłowa.
Sprzedaż działki pod supermarket pozwoli  na budowę odcinka obwodnicy, co otworzy możliwości dalszego rozwoju miasta i zmniejszenia bezrobocia.
Jest to pierwszy i jak do tej pory jedyny plan dający nadzieję na wyjście z marazmu i rozwój Darłowa. Kto tego nie rozumie, to z całą pewnością nie działa w interesie naszej społeczności,  w interesie rozwoju miasta i walki z bezrobociem, lecz działa w wąsko pojętej własnej sprawie nie patrząc n a interesy szerokiej rzeszy ubogich rencistów, emerytów, bezrobotnych i innych grup poza handlowcami.
 


Darłowo, ED 12/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl