Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104608, w sierpniu 10790, dziś 373; on-line: 66

Echo Darłowa

MODERNIZACJA URZĄDZEŃ KANALIZACYJNYCH I WODOCIĄGOWYCH

Na  sesji Rady Miejskiej  6 lutego br. radni uchwalili  plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2007 – 2009.
Miasto Darłowo zajmuje powierzchnię ponad 20 km kwadratowych. W ostatnich kilku  latach w mieście wytyczono kilkanaście nowych ulic, a przy nich setki nowych działek pod zabudowę mieszkaniową i usługową. W ślad za tym zachodzi konieczność budowy nowych i modernizacji starych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Dlatego też Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej opracowało plan na najbliższe trzy lata, w którym ujęło wszystkie najważniejsze potrzeby w zakresie kanalizacji sanitarnej i budowy lub modernizacji sieci wodociągowych. Uchwalenie takiego planu stanowi podstawę do rozpoczęcia starań o środki pomocowe z funduszy unijnych.
Nowe sieci wodociągowe będą budowane w następujących ulicach: Popiełuszki, Wyszyńskiego, Północnej, Wiejskiej i w części ul. O. D.  Tynieckiego. Równocześnie wymieniona zostanie sieć wodociągowa na ulicach: Sosnowej, Parkowej, Dąbrowskiego, Mickiewicza, Wilków Morskich, Rynkowej i Słowackiego. Ogółem przewiduje się wybudowanie 3,5 km nowych sieci wodociągowych i wymianę 1,5 km  starej sieci na nową. Ponadto zostanie zmodernizowana hala odżelaziaczy w budynku stacji pomp, zakupione zostaną agregaty pompowe do studni głębinowych, pompy oraz przebudowane zostaną  komory z zasuwami w magistrali wodociągowej. Zakupiona zostanie także aparatura do wykrywania i lokalizacji wycieków z wodociągów oraz samochód dla ekipy remontowej. Dokument przewiduje  również wymianę dotychczasowego  ogrzewania w halach stacji wodociągów z elektrycznego na ogrzewanie za pomocą energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych
Nowa kanalizacja sanitarna zostanie wybudowana wzdłuż ulic: Dąbrowskiego, Zacisze, Kanałowa, Osadnicza, Popiełuszki, Wyszyńskiego, Andersa oraz na odcinku od ul. Dulewicza do Traugutta i w części ul. Wojska Polskiego. Łącznie przewiduje się wybudowanie  około 2,5 km nowej kanalizacji sanitarnej. Szacuje się, że w okresie trzech lat na te cele zostanie wydane około 3,3 miliona zł.
 

L.W.
Darłowo, ED 2/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl