Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Z życia szkół - Prezentacje bloogów

Co to jest bloog wiedzą prawie wszyscy internauci? Dla innych wyjaśniam, że jest to rodzaj internetowego dziennika, prywatna strona w formie pamiętnika, umożliwiająca autorowi prowadzenie zapisków. Na bloogu można publikować swoje przemyślenia, zdjęcia, relacje z ciekawych wydarzeń lub z życia bloogera. Można tam umieścić własną twórczość, lub oceniać cudzą. Bloog to świetny pomysł na to aby się pokazać kim się jest i co się chce powiedzieć innym.
Wiedzą o tym dobrze uczniowie Zespołu Szkół w Darłówku. Ich “Szkoła z Klasą” rywalizuje z ponad 3000 innych szkół o to by jej jak najwięcej uczniów otrzymało zaszczytny tytuł “Uczeń z Klasą”. Każdy z uczestników programu mógł wybrać jedną z trzech kategorii: Badam Świat; Jestem Twórcą; Pomagam Innym. Szkoła zgłosiła 16 bloogów uczniowskich i jeden opiekuna. Jest to jedna z nielicznych szkół, która zgłosiła taką wielką liczbę bloogów. Prawie wszystkie należą do kategorii Badam Świat i Jestem Twórcą. Obecnie trwa końcowy okres dopracowywania bloogów. 19 kwietnia w obecności nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości i młodzieży odbyły się prezentacje kilku internetowych dzienników prowadzonych przez uczniów. Prezentacje przygotowali uczniowie wraz z opiekunem projektów Urszulą Sygulską. Aby zapoznać się z poszczególnymi bloogami najlepiej wejść na stronę internetową “Ucznia z klasą” lub ze strony http://uczenzklasa.gazeta.pl/super_blog . Przybyła publiczność z zaciekawieniem oglądała takie bloogi jak np.:” Najstarsi mieszkańcy”, “Militarne Darłowo”, “Archiwum starej fotografii”, “Tajemnice Darłowa”, “Stan wojenny w Polsce (Obóz internowanych w Darłówku)”. “Zloty militarne na darłowskich łąkach”. W dyskusji doceniano dociekliwość twórców, pomysłowość i wiedzę oraz dobrze przygotowane prezentacje.
Uczniowie tworzący te bloogi musieli dokładnie poznać fakty historyczne, zrobić obecne lub zdobyć dawne fotografie, umieścić w internecie wszystkie ważne fakty, wydarzenia, komentarze w ciekawy i interesujący sposób. W projekcie “Uczeń z klasą” biorą udział również inne szkoły z Darłowa. Wszystkim “Szkołom z Klasą” życzymy jak najwięcej uczniów i nauczycieli z klasą.
 

L.W.
Darłowo, ED 4/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl