Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Przybliża się budowa hali sportowej

W środę 24 kwietnia br. wybrano ofertę w  przetargu nieograniczonym na opracowanie kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej  na budowę hali sportowej w Darłowie.  Ze specyfikacji warunków zamówienia dołączonej do dokumentacji przetargowej wynika, że będzie to hala sportowa, mająca pełnowymiarową arenę o wymiarach 47 x 25 metrów i wysokości 12,5 metra. Na arenie hali znajdować się będą pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, boisko do koszykówki, boisko do piłki siatkowej oraz kort do tenisa ziemnego. Arena będzie miała możliwość dzielenia jej  kotarami, co umożliwi równoczesne prowadzenie zajęć dla trzech grup. Widownia będzie miała 250 miejsc z możliwością zwiększenia o dalsze 200 miejsc (tzw. widownia ruchoma). Hala sportowa będzie posiadać pełne zaplecze sanitarne  dla sportowców obojga płci i widzów oraz szatnie i pomieszczenia dla sędziów. Będą tam też pomieszczenia dla punktu pomocy medycznej, magazyn sprzętu sportowego, tablice świetlne, sprzęt adiowizualny, oraz siłownia z osobną szatnią, toaletami i prysznicami. Odrębne pomieszczenia będą mieli instruktorzy i trenerzy, administracja i obsługa techniczna.
Hala sportowa zostanie zlokalizowana obok siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przy hali zostanie wybudowany parking na 4 autokary i 50 samochodów osobowych. Zamawiający, którym jest burmistrz miasta zaleca projektantom aby tę budowlę cechowała oryginalność zastosowanych rozwiązań, wysoki stopień bezpieczeństwa, funkcjonalność, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych oraz niskie koszty eksploatacji. Do ogrzewania przynajmniej częściowego zaleca się zastosowanie innowacyjnych źródeł ciepła z energii odnawialnej jak np.: pompy ciepła, kolektory słoneczne itp. Dokumentacja  projektowo - kosztorysowa wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę zostanie opracowana w okresie 12 miesięcy od momentu podpisania umowy. Przetarg na opracowanie dokumentacji  projektowo – kosztorysowej  wygrała koszalińska Pracownia Projektowa i wykona ją kosztem 201.300 zł.
Społeczeństwo Darłowa od dawna oczekuje na tego typu obiekt sportowy. Hala sportowa da możliwość rozwoju różnych dyscyplin sportowych. Z boisk i urządzeń sportowych  prawie przez cały rok korzystać będzie przede wszystkim młodzież szkolna i miejscowi sportowcy. Zawody i imprezy sportowe będzie mogła oglądać liczna grupa sportowych kibiców. Z hali będą mogły także korzystać za odpłatnością obozy sportowców różnych dyscyplin sportowych z całego kraju.

 

L.W.
Darłowo, ED 4/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl