Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rozmowa z Jerzym Buziałkowskim

Rozmowa z Jerzym Buziałkowskim -dyrektorem zarządu portu

Od kiedy jest pan dyrektorem Zarządu Portu Morskiego Darłowo?
Od 21 lutego 2007 r. Wcześniej od 2005 roku byłem członkiem rady nadzorczej ZPMD Spółka z o.o.
Jakie ma pan plany w stosunku do portu Darłowo?
Na początku chcę doprowadzić do opracowania wieloletniej Strategii Rozwoju Portu Darłowo, po to, aby w systematyczny i konsekwentny sposób realizować jej założenia.
Co natomiast uda się zrealizować w tym roku?
Jest takich spraw kilka. Na  wstępie zająłem się usprawnieniem mini mariny żeglarskiej. Jeszcze przed sezonem wezmę w lizing na sezon letni drugi kontener i ustawię go obok już istniejącego przy Nabrzeżu Usteckim. Nowy kontener będzie miał dwie toalety, dwa prysznice i cztery umywalki. Korzystać z niego będą załogi coraz liczniej odwiedzających nasz port żeglarzy.  Ponadto zainstaluję w marinie i w rejonie latarni morskiej hot – spot. Dzięki temu żeglarze i turyści będą mogli bez opłat korzystać w tych miejscach z internetu. W tym roku nie planuję większych nakładów na modernizację istniejącej mariny, gdyż za kilka lat  powstanie marina z prawdziwego zdarzenia na 50 jachtów.
W ciągu najbliższych  kilku miesięcy opracuję program odbioru odpadów od jednostek pływających. Utworzę także nowy punkt odbioru wód zaolejonych, który zostanie wyposażony w separator oleju. Będzie on umieszczony w pobliżu lodowni. Na realizację programu odbioru odpadów liczę, że otrzymam środki z unijnego funduszu -  rybołówstwo. Aktualnie przeprowadzamy czyszczenie, konserwację i malowanie linii odbojowych oraz urządzeń cumowniczych. Niedawno w ramach pierwokupu  zarząd portu zakupił przyportową działkę. Zamierzamy na niej ustawić boks i zorganizować zaplecze sanitarne dla rybaków.
Na wniosek zarządu portu zmieniono projekt i ustalono, że zostanie wymieniona przy basenie rybackim linia energetyczna oraz 16 skrzynek, z których zasilane są kutry podczas postojów w porcie. Prace zostaną zrealizowane w ramach  I etapu modernizacji infrastruktury portowej.
Jak wygląda sprawa pogłębiania portu?
Te zadania należą do Urzędu Morskiego w Słupsku. Aktualnie pogłębiany jest przez holenderską firmą tor wodny i reda portu. Po przeprowadzeniu oceny głębokości terenów portowych doszliśmy do wniosku, że koniecznie należy pogłębić basen rybacki i nabrzeże skarpowe. Z naszej oceny wynika, że należy wydobyć z dna  łącznie  50 tysięcy metrów sześciennych gruntu.  Na naszą prośbę Urząd Morski w Słupsku w tym roku postanowił sfinansować podczas pogłębiania portu wydobycie dodatkowych 20 tysięcy m3 gruntu.

Rozmawiał L. Walkiewicz

 


Darłowo, ED 5/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl