Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dokumentacje za 200 tysięcy

Już niedługo darłowski samorząd otrzyma dokumentację na przebudowę ulic w Darłówku Wschodnim. Na deskach kreślarskich są projekty obejmujące ulicę Słowiańską, Wczasową, Zawiszy Czarnego, zaplecze pawilonów handlowych przy ul. Conrada i trzy wejścia na plażę od ul. Słowiańskiej (nr 3, 4 i 5). Dokumentacja będzie kosztować 64 tys. złotych, a wykonuje ją pracownia projektowa z Koszalina.

- Te dokumentacje i wykonany już wcześniej projekt techniczny na budowę ul. Bałtyckiej połączymy w jedną inwestycję o nazwie „Budowa turystycznego układu komunikacyjnego w Darłówku Wschodnim – II etap” – mówi burmistrz A. Klimowicz. – Szacujemy, że inwestycja będzie kosztować ok. 5 mln złotych. Gdy tylko pojawią się takie możliwości, a może to być pod koniec tego roku, będziemy składać wniosek o dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego. Jeśli z tego unijnego funduszu otrzymamy wsparcie to roboty będą mogły się rozpocząć w roku 2008 – deklaruje burmistrz.

Projektanci rozpoczęli również opracowywanie dokumentacji technicznych na przebudowę ulic w Darłówku Zachodnim. Projekt obejmuje ul. Władysława IV, Plażową, Zygmunta III Wazy, Chińską, Rybacką, Gdyńską, Pucką, Dorszową, Helską, Kotwiczną i Wilków Morskich. Dokumentacje będą kosztować 106 tys. złotych.

- Inwestycja pod nazwą „Budowa turystycznego układu komunikacyjnego w Darłówku Zachodnim – II etap” może być warta nawet 12 mln złotych – zapowiada burmistrz Klimowicz. – Dokumentację będziemy mieli za pół roku. Na tą inwestycję również będziemy szukać wsparcia w ramach RPO. Jeśli to się uda, to możemy ją wykonać do końca 2009 roku. Chcemy, by historyczna cześć Darłówka Zachodniego nabrała blasku i stała się „perełką” atrakcyjną dla turystów.

W tym roku również, na zlecenie miasta, wykonana będzie dokumentacja na budowę tymczasowych dróg (ul. Popiełuszki, Wyszyńskiego, Wybickiego, Letnia i Wiosenna). Przy tych ulicach miasto sprzedało już część działek budowlanych przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną i planuje sprzedaż następnych parceli. Drogi tymczasowe będą budowane jeszcze w tym roku.

 

Urząd Miejski w Darłowie
Darłowo, ED 5/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl