Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

FESTYN NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Pod patronatem starosty sławieńskiego Andrzeja Lewandowskiego i burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza odbył się 25 maja br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Darłowie Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądź z Nami - Darłowo - 2007. Jego organizatorami byli: Starostwo Sławieńskie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół  z terenu Ziemi Darłowskiej i Gmin Ościennych. Uczestniczyło w nim około 500 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami z terenu całego powiatu sławieńskiego. Podczas festynu odbyły się prezentacje artystyczne grup konkursowych reprezentujących poszczególne gminy naszego powiatu.
Pierwsze miejsce i przechodni puchar starosty zajęła grupa teatralna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Podgórkach w gminie Malechowo. Pokazali oni przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek”. Drugie miejsce zajął Klub „Niezapominajka”  działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Darłowie, który zaprezentował widowisko pt. „Serce z bursztynu”. Autorem tekstu i scenariusza była Elżbieta Gagiew, a muzykę skomponował Jan Schwarzlose, który grał także na akordeonie. Opiekunami darłowskiej grupy niepełnosprawnych artystów byli Beata Porębska i Marta Styczeń.  Trzecie miejsce  zajęło Stowarzyszenie „AKSON” -  WTZ w Sławnie.
Jury   Pikniku Integracyjnego przyznało  szereg wyróżnień i dyplomów. Otrzymali je oprócz już wcześniej wymienionych osób:  Aneta Materka, Waleria Kaczkowska – Klimczuk za recytacje, Elżbieta Bronowicka - instruktorka Stowarzyszenia „AKSON” Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sławnie, Jadwiga Grochowalska  ze Stowarzyszenia  na Rzecz Pomocy Rodzinom Wiejskim z Postomina, Artur Jóźwik – za wyniki sportowe, Kazimierz Tworek za wystawę swych prac, Wiesława Pasierbek, Piotr Adamczyk oraz Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę.
Wielu z przybyłych niepełnosprawnych korzystało z konkursów zręcznościowych, oglądało pokazy Straży Granicznej oraz brało udział w grach, występach, a nawet tańcach. To była udana integrująca impreza - powiedzieli nam niepełnosprawni  ze Sławna. Wszyscy na miejscu mieli zapewnione posiłki i napoje.
Zdobywcy pucharu przechodniego starosty,  czyli Specjalny  Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Podgórkach za rok będzie  organizatorem i gospodarzem  kolejnego festynu dla osób niepełnosprawnych.

 

L.W.
Darłowo, ED 5/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl