Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

CZERWCOWE IMPREZY W DARŁOWIE

  • Darłowskie Koło  Polskiego Związku Wędkarskiego zaprasza dzieci i młodzież do 14 roku życia na zawody wędkarskie. Sportowe wędkowanie rozpocznie się w południe 2 czerwca br. na miejskim stawiku położonym w narożu al. Wojska Polskiego i ul. Osadniczej. Organizatorzy dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach przewidzieli podarunki – niespodzianki, a zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody i puchary. Młodzi zawodnicy muszą brać udział w sportowej rywalizacji wraz z opiekunami. Na zakończenie przewidziano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Organizację zawodów wspiera Urząd Miejski
  • Tradycyjnie już  po raz IX Rada Parafialna Kościoła pod wezwaniem Św. Gertrudy w Darłowie, Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 i Rada Miejska w Darłowie 3 czerwca organizują FAMILIADĘ 2007. Tak jak i poprzednio na tym rodzinnym festynie wszystkie występy, konkursy i zawody sportowe, loteria z fantownią odbędą się na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy WOP.  Gwiazdą wieczoru będzie  Andrzej Rybiński założyciel zespołów „2+1’ i „Andrzej i Eliza”. Jego koncert rozpocznie się o godz. 20. Ponadto będą koncertować zespoły:  „New Stars”,  Jacek Ziółkowski,  Fodobe – Breck Dance i inne. Rozpoczęcie FAMILIADY nastąpi  o godz. 13. Finał turnieju rodzinnego nastąpi o godz. 18.   Zakończenie festynu i losowanie nagród nastąpi o godz. 21. Głównym sponsorem nagród jest burmistrz i Urząd Miejski w Darłowie.
  • Zespół Szkół Morskich w Darłowie jako jedna z trzech szkól w Polsce dostała się do programy MTV MAXI  KLASA. Od poniedziałku – 4 czerwca br. odbędą się eliminacje tych szkół. W związku z tym na placu Tadeusza Kościuszki w Darłowie o godz. 12 30 odbędą się występy „Morsaków” . Koncertować będą „Great Mind”, a tańczyć „Kozaki”. Poza tym będzie można obejrzeć parodie Dody oraz humor z lekcji szkolnych.   Zwycięzcy konkursu w nagrodę będą gościć Dorotę Rabczewską wraz z jej koncertem u siebie. Organizacje eliminacji wspiera referat promocji i współpracy z zagranicą Urzędu Miejskiego w Darłowie.
  • W dniach od 8 do 10 czerwca w Darłowie odbędzie się szereg wyścigów kolarskich dla dziewcząt i kobiet.  Ich organizatorem jest Klub Kolarski Ziemia Darłowska, Urząd Miejski w Darłowie, Starostwo Sławieńskie oraz LZS i Zachodniopomorski Związek Kolarski. Wyścigi rozpoczną się od kryterium nocnego 8 czerwca o godz. 20. Trasa kryterium licząca 1200 metrów  (jedno okrążenie) będzie przebiegać ulicami: Plac Kościuszki (start i meta) - M.C. Skłodowskiej – Królowej Jadwigi – Wieniawskiego – Rynkowa – Powstańców Warszawskich.  W dniach 9 -10 czerwca br. odbędą się w Darłowie kolarskie Mistrzostwa Polski LZS i Szkół oraz Puchar Polski III  seria w kilku kategoriach i na kilku dystansach. Trasa wyścigów, które odbędą się 9 i 10 czerwca będzie przebiegać następująco: Darłowo – Drozdowo – Karsino -  Kanin – Nacmierz – Rusinowo – Barzowice -  Drozdowo – Darłowo   Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej KK Ziemia Darłowska.
  • Pod hasłem „Sprawdź czy schudłeś” Ośrodek Sportu i Rekreacji w Darłowie organizuje powtórne ważenie mieszkańców Darłowa. Odbędzie się ono tak jak poprzednio na rynku, który stanie się jednym wielkim placem zabaw dla dzieci. Pierwsze ważenie darłowian odbyło się 5 maja 2007 r. Przeważono wówczas 1548 osób, które wówczas łącznie ważyły 78.024 kg. Ponowne ważenie mieszkańców rozpocznie się 16 czerwca br. o godz. 14. Podczas ważenia odbywać się będą koncerty, a dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać ze zjeżdżalni, samochodzików, placu zabaw i brać udział w konkurencjach zręcznościowych
  • Stowarzyszenie Kultura, Sztuka Region zaprasza mieszkańców Darłowa  i turystów na Noc Kupały, która odbędzie się 23 czerwca br.  przy moście prowadzącym na ul. Powstańców Warszawskich. Na dachu restauracji będzie grała i śpiewała pieśni świętojańskie Kapela Brodów. Zobaczymy tam także dawne słowiańskie obrzędy  ludowe. Widowisko rozpocznie się o godz. 2130.
  • Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region i  Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie na Dzisiaj organizują 24 czerwca br. na śródrzecznej Wyspie Łososiowej w Darłowie Festyn Historyczny.  Podczas festynu zespół tańca dawnego Animus Saltandi z Gdyni będzie prezentował dawne tańce dworskie. W wielu kramach i stoiskach Stowarzyszenie Dawnych Rzemiosł oraz pozarządowa organizacja Przeszłość dla Przyszłości pokażą  nam m.in. obróbkę bursztynu, jak wytwarza się wyroby ze skóry, kości i rogów itp. W tym samym czasie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom będzie udzielało fachowych rad jak postępować z dziećmi  nadpobudliwymi mającymi   ADHD.
  •  Już od 25 czerwca do 1 lipca br. w Darłówku Wschodnim tradycyjnie na tzw. „Patelni” odbędzie się IX Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Również i tym razem nie zabraknie dużej dawki  adrenaliny i atrakcji związanych ze zlotem zapewnia główny organizator zlotu Marian Laskowski.  Jak zwykle tak i teraz odbędzie się powiatowy prolog oraz parada i pokaz pojazdów i ich załóg na darłowskim rynku.   Podczas zlotu na scenie wystąpią m.in. zespoły: On Off, Marakesh, Klakson (country), Celtic Music, Świadomość i Kobranocka.  Więcej szczegółów podamy za kilka dni.
 


Darłowo, ED 6/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl