Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Pełne życia i humoru Amazonki

W sobotnie popołudnie  16 czerwca br. darłowski rynek zmienił się w barwny kobiecy korowód taneczny. Okazało się, że blisko setka Amazonek z całej Polski tańczyła, śpiewała i prowadziła akcję uświadamiającą na temat profilaktyki raka piersi. Rozdawano ulotki jak sobie radzić po tracheotomii, jak prowadzić rehabilitację itp. Tak się dobrze złożyło, że obok stał mammobus, w którym wiele mieszkanek Darłowa poddało się badaniu piersi.
Amazonki łączy  choroba – raka piersi. Służą one radą i wsparciem tym kobietom, które dopiero rozpoczynają swoją walkę z nowotworem. Dobra forma fizyczna i psychiczna to więcej niż połowa sukcesu. Nawet po amputacji piersi można być aktywnym i cieszyć się życiem.
W niedzielę 17 czerwca br. w hali sportowej Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego “Róża Wiatrów” odbyła się Spartakiada Amazonek. Startowało w niej dziewięć drużyn z: Warszawy, Szczecina, Kutna, Pleszewa, Kępna, Wałcza, Kalisza, Sosnowca i Darłowa. Na wstępie zebrani uczcili minutą ciszy zmarłą tego dnia w Warszawie swoją koleżankę Barbarę Gosieniecką, która organizowała dla Amazonek turnusy rehabilitacyjne oraz udzielała cennych rad jako psycholog. Spartakiadę rozpoczęto hymnem Amazonek. Organizatorzy przygotowali dla zespołów następujące konkurencje: rzut do kotła, rzut  przez obręcz, zbieranie piłeczek i badminton. Po podsumowaniu wieloboju przez komisję sędziowską okazało się, że najlepsze były panie z Klubu Amazonek w Sosnowcu, które wyprzedziły reprezentację Klubu “Żonkil” z Warszawy. Dobrze spisała się jedyna reprezentantka Amazonek z Wałcza. Pełne wigoru zawodniczki walczyły o każdy punkt, dopingowane przez koleżanki. Wszystkie uczestniczki spartakiady za wyjątkiem darłowianek przebywają w kilku ośrodkach wczasowych w Darłówku na 14 dniowych turnusach rehabilitacyjnych, dofinansowanych przez PEFRON.
Darłowski Klub Amazonek, który ma swoją siedzibę w budynku przedszkola nr 2 przy ul. Wieniawskiego zaprasza kobiety z problemem onkologicznym i udziela porad, co wtorek w godzinach od 16 do 18. Należy do niego ponad 20 kobiet, które przeszły operacje i niezbędne leczenie farmakologiczne mówi jego założycielka Elżbieta Betlińska. Edukacja jest ważnym punktem działalności tego stowarzyszenia. Dlatego organizowane są spotkania ze specjalistami w leczeniu raka piersi, którzy informują o nowych metodach w zwalczaniu tej choroby. Pokazujemy również jak samemu można zbadać swoje piersi, chociaż nie zastąpi ono badania mammograficznego.

 

L.W.
Darłowo, ED 6/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl