Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Z Darłowa na Bornholm

Niecałe 55 mil morskich (95 km)  od Darłowa znajduje się Bornholm należący do naszych duńskich sąsiadów. Ta słoneczna wyspa zwana „Perłą Bałtyku”  i „Majorką Północy” oferuje turystom wiele atrakcji i niezwykłe przeżycia. Ponoć tam w jednym z czterech rotundowych kościołów Tempelariusze ukryli swoje skarby. Kto kocha przyrodę znajdzie tam malownicze strome klify, wrzosowiska, torfowiska, wydmy, jary i wąwozy, wodospady, szerokie piaszczyste plaże i wspaniałą roślinność. Klimat sprzyja tu uprawie fig, winorośli, brzoskwiń i morw. Od roku 2000 działa na wyspie nowoczesne centrum przyrodniczo – edukacyjne NaturBornholm – jedyne tego typu w całym regionie bałtyckim. Tam zdobywa się i pogłębia wiedzę w niezwykle atrakcyjny sposób, polegający na interaktywnej zabawie z użyciem technik multimedialnych. W poszczególnych salach zaprezentowano w przejrzysty sposób historię naturalną Bornholmu, świat fauny i flory.  Magnesem kulinarnym są bornholmskie wędzarnie, w których warto zjeść  świeżo uwędzonego śledzia. Wszystko to i znacznie więcej można poznać dzięki rejsom Żeglugi Gdańskiej z Darłowa na Bornholm.
W dniach od 4 lipca do 29 sierpnia 2007 r. w każdą środę i sobotę będzie kursował z Darłówka Zachodniego na duńską wyspę Bornholm statek Żeglugi Gdańskiej “Lady Assa”. Zabierający 700 pasażerów luksusowy statek szybko, bezpiecznie i komfortowo dowiezie wszystkich do portu Nexo. Z terminalu w Darłówku Zachodnim przy ul. Kotwicznej 2 statek “Lady Assa” odpływać będzie o godz. 645. Do Nexo dopłynie o godz. 1030. Po  siedmiogodzinnym pobycie na Bornholmie wyruszy w powrotny rejs o godz. 1730 i będzie w Darłowie o 2115. Przejazd osoby dorosłej w obydwie strony tego samego dnia kosztuje 150 zł (w jedną stronę 100 zł). Bilet wycieczkowy w obie strony dla dzieci od 4 do 12 lat kosztuje 120 zł. Opłata za przewóz roweru wynosi 30 zł,  motoroweru 40 zł, a motocykla 150 zł. Bilet rodzinny dla  dwojga dorosłych z  dwójka dzieci w wieku od 4-12 lat kosztuje po 120 zł od osoby. Grupy wycieczkowe liczące minimum 15 osób płacą po 120 zł od osoby. Do dyspozycji pasażerów na statku znajdują się  restauracja, bary, dyskoteka. W celu rezerwacji biletów należy się skontaktować z kasą pod nr telefonu 094 3145102.
Uroki i atrakcje wyspy Bornholm można poznać w różny sposób: podróżując rowerem, autobusem lub innym środkiem komunikacji. Żegluga Gdańska wraz z firmą Bornpol proponują uczestnikom rejsu wycieczkę objazdową  pięcio lub cztero – godziną z polskim przewodnikiem. W tym czasie można zobaczyć pełne uroku wschodnie wybrzeże wyspy, zwiedzić największy XII - wieczny rotundowy kościół, miasteczko artystów i mistrzów w wędzeniu ryb Gudhjem oraz największe w Skandynawii ruiny zamku średniowiecznego Hammershus na północy Bornholmu. Osobną wielką atrakcją przyrodniczą i kulturową wyspy, którą odwiedza najwięcej gości jest park Natura, położony w unikalnym miejscu w Aakirkeby. Osoby, które preferują aktywny wypoczynek połączony z kąpielą wybierają najczęściej całodniową wycieczkę do aquaparku Joboland, gdzie świetna zabawa czeka na wszystkich  dużych i małych.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl