Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Szanty i bursztyny

W piątek 6 lipca o godz. 11 na plaży wschodniej w Darłówku odbędą się I Rodzinne Mistrzostwa Darłowa w Poszukiwaniu Bursztynu pod nazwą „Odkrywca 2007”. W zawodach będą mogły startować trzyosobowe rodziny w składzie (tata, mama i dziecko). Na dziesięciu działkach na plaży będą zakopane grudki bursztynu. Ci którzy najwcześniej znajdą  wszystkie zakopane bursztyny oprócz tytułu mistrza i znalezionych bursztynów otrzymają w nagrodę jantarową biżuterię lub wyroby z bursztynu. Organizatorem mistrzostw jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Darłowie. W sierpniu podobne zawody w poszukiwaniu bursztynów odbędą się na plaży zachodniej.
W sobotę i w niedzielę 7 i 8 lipca br. na scenie ustawionej na darłowskim rynku odbędzie się „Morski Maraton Szantowy”.  Wemą w nim udział trzy zespoły szantowe: „Lewiatan”, Qftry”  oraz „Może i My”. W sobotę o godz. 20 wystąpi zespół „Lewiatan”, ze Szczecina, który wziął nazwę od biblijnego potwora morskiego. Ten istniejący od 1991 r. zespół szantowy ma podobną formę i styl jak  „Ryczące Dwudziestki”.  W swej kolekcji mają wiele pierwszych nagród m.in. na Festiwalu Muzyki Okołomorskiej „Szan’t’rapa”, czy w kategorii „Najlepsza interpretacja pieśni morskiej”.
W niedzielę o godz. 18 wystąpi znana od ponad 10 lat szczecińska grupa szantowa „Qftry”, prezentująca wysoki poziom wokalny i śmiało korzystająca z eksperymentów aranżacyjnych. W jej skład wchodzą muzycy z Wybrzeża. Zespół zasłynął zdobyciem na przestrzeni lat swoistej „kolekcji” nagród za wierność szancie klasycznej na krakowskich Shanties. W sumie Qftry  zdobyły te nagrodę trzy razy. W 2005 r. „Qutry” koncertowały po całej Polsce z brytyjskim szantmenem Bobim Mc Ferrinem. Tego samego dnia o godz. 20 zarówno utwory autorskie jak i znane oraz nieznane pieśni żeglarskie i szanty  przedstawi zdobywca licznych nagród na festiwalach szantowych zespół „Może i My” specjalizujący się w muzyce irlandzkiej i folkowej. Ich ważniejsze osiągnięcia to m.in.: I miejsce na Festiwalu „Szantowiązałka” w Łodzi,  I miejsce na Festiwalu „Burczybas 2005”, I miejsce na Festiwalu Myślibórz 2005”. Organizatorem Morskiego Maratonu Szantowego jest Darłowski Ośrodek Kultury.

 

L.W.
Darłowo, ED 7/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl