Echo Darłowa

Aleksandra Wnuczek

Sukcesy darłowskich kolarek

Złoto i srebro dla Oli

Aleksandra Wnuczek z Klubu Kolarskiego Kross Ziemia Darłowska została 1 lipca br. szosową mistrzynią Polski w kategorii  młodzieżowej do lat  23 na kolarskim wyścigu ze startu wspólnego w Kielcach oraz wicemistrzynią Polski w kategorii elita. Wyprzedziła ją jedynie broniąca tytułu mistrzyni Polski w kategorii elita Maja Włoszczowska ( z zawodowej grupy Halls Team). Na dystansie 103 km po świętokrzyskich górkach ścigały się zawodniczki z całej Polski. Bardzo aktywne w całym wyścigu były młode zawodniczki z Darłowa.  W kategorii  młodzieżowej brązowy medal MP zdobyła Barbara Gromaszek z KK Ziemia Darłowska.

Trzy medale MP na torze

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski 2 lipca br. na torze w wyścigu na 500 metrów zwyciężyła Marta Janowiak z KK Kross Ziemia Darłowska. W tej samej konkurencji  darłowianka Agnieszka Kendysz zdobyła brązowy medal. W wyścigu na torze w konkurencji keirin brąz zdobyła Marta Jankowiak.  O włos o medal w wyścigu na 3000 metrów na torze otarła się Aleksandra Wnuczek, która zajęła czwarte miejsce.

Torowe Mistrzostwa Polski

W sprincie klasycznym rozgrywanym drugiego dnia Mistrzostw Polski na torze w Łodzi w kategorii młodzieżowej zwyciężyła Marta Jankowiak z KK Kross Ziemia Darłowska.