Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Świadomość wygrała

11 zespołów zagrało w tym roku podczas siódmej edycji Festiwalu Reggae na Piaskach  w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku "muzyka serc” po raz pierwszy przez dwa dni. Podwójna dawka muzycznych wrażeń spodobała się publiczności.
Tegoroczny skład wykonawców był bardzo urozmaicony. W pierwszy dzień festiwalu grały znane polskie formacje muzyki reggae/ska, zaś drugi dzień, to dzień konkursowy, który rozpoczął się już o godzinie 15.00. Cztery młode zespoły ubiegały się o nagrodę im. Ryszarda Sarbaka, zmarłego w zeszłym roku trębacza, współzałożyciela jednego pierwszych zespołów reggae w Polsce, Gedeon Jerubbaal. W tej części zagrali: Project Zion, Naaman, Natural Mystic oraz darłowska Świadomość. Była to pierwsza tego typu impreza, w której zespół z Darłowa  wziął udział (a już niedługa kolejny festiwal z konkursem w Ostródzie 17,18,19 lipca, gdzie również zagra Świadomość). Wyboru dokonała publiczność, której najbardziej spodobał się występ formacji Świadomość z Darłowa. Nagrodą była markowa gitara „Epiphone” ze wzmacniaczem „Orange” ufundowana przez zaprzyjaźniony z festiwalem zespół Big Cyc, oryginalna statuetka od miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz wywiad w magazynie Free Colours.
Eksplozja radości u Świadomości - tak najkrócej można opisać reakcję zespołu Świadomość na ogłoszenie wyników konkursu im. Ryszarda Sarbaka dla młodych kapel. Okazało się bowiem, że gitara dosłownie „spadła z nieba”. Gitarzysta od dawna gra na pożyczonym instrumencie, a teraz wreszcie będzie miał swoją gitarę, i to nie byle jaką. Reszcie kolegów z zespołu pozostała na "osłodę" przepiękna statuetka wykonana przez ostrowską plastyczkę Agnieszkę Lisiak.
To pierwszy sukces naszego lokalnego zespołu, mamy nadzieję, że nie ostatni i jeszcze nieraz usłyszymy o zespole ŚWIADOMOŚĆ. Może w końcu doczekamy się profesjonalnego nagrania i wydania albumu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Kultura Sztuka Region
Darłowo, ED 7/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl