Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Przyjedź na wakacje do Darłowa

Kilkanaście dni temu ukazała się płyta, która powinna się znaleźć w każdym darłowskim domu. Ten pięknie wydany krążek ukazał się dzięki przedwcześnie, niedawno zmarłemu muzykowi i kompozytorowi Ryszardowi Śliwickiemu.  To on skomponował muzykę do dziesięciu nagranych piosenek o naszym wyjątkowym mieście Darłowie. W latach sześćdziesiątych XX wieku Ryszard Śliwicki był członkiem znanego na całym Pomorzu zespołu muzyczno – wokalnego “Pająki”, który m.in. koncertował w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Słowa do tych piosenek opiewających piękno naszego grodu napisał poeta i kapitan żeglugi wielkiej Bogusław Janiczak, obecnie kapitan portu w Darłowie. W ogóle jest to płyta w całości  wykonana przez Darłowian i przeznaczona głównie dla jego mieszkańców. Jest to także muzyczne zaproszenie dla tych którzy jeszcze nie byli w Darłowie. Wykonawcami piosenek są: Anna Kozłowska, Piotr Pancewicz i Krzysztof Szpot.  Wokalistka Anna Kozłowska ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną II stopnia w Koszalinie. Obecnie studiuje w Poznaniu na Międzynarodowych Studiach Anglistycznych. Śpiewała też w Kołobrzegu na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki “Gama - 2002”. Darłowianin Wokalista Piotr Pancewicz   był uczestnikiem licznych konkursów i festiwali. Zwyciężył  w jednej z edycji “Drogi do Gwiazd”. Obecnie właściciel firmy reklamowo – artystycznej w Darłowie. Piosenkarz i autor aranżacji  tej płyty Krzysztof Szpot jest pracownikiem Domu Kultury w Ustce. Jest uczniem  znanej  jurorki telewizyjnego “IDOLA” Elżbiety Zapendowskiej. Był uczestnikiem programu “Droga do Gwiazd” i laureatem licznych konkursów muzycznych i festiwali. Śpiewał m.in. w Kołobrzegu na  Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, koncertował z zespołem “TRUBADURZY” i nagrał płytę “Największe przeboje Czerwonych Gitar”
Na płycie, która wzięła  tytuł od pierwszej utworu nagrano dziesięć następujących piosenek:
●    Przyjedź na wakacje do Darłowa
●    Piosenka o Darłowie
●    Fantazje
●    Czarny Tom
●    Uliczka zaginionych żeglarzy
●    Czy znasz takie miasto
●    Gdy przyjedziesz do Darłowa
●    Małe sekrety
●    Na pirackich szlakach
●    Deszczowy pejzaż                                   
Dodatkowo  do płyty załączony jest opis najważniejszych zabytków i atrakcji Darłowa opracowany przez Ewę Bielecką i zilustrowany przez Leszka Walkiewicza.
Płyta kosztuje zaledwie 10 złotych i można ją kupić w sklepie meblowym “Na Rampie PKP” należącym do wydawcy płyty PHU DARYŚ oraz u zegarmistrza na ul. Powstańców Warszawskich. Połowa z  dochodów ze sprzedaży płyty zgodnie z wolą Ryszarda Śliwickiego przeznaczona jest na darłowskie Hospicjum.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl