Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Komendant Straży Miejskiej w Darłowie Henryk Siewierski i strażnik Jerzy Flakiewicz

Straż Miejska w sezonie

Podczas sezonu letniego liczba osób przebywających w Darłowie zrównuje się z liczbą stałych mieszkańców. Razem Darłowo liczy wówczas ponad 30 tysięcy osób. Liczba strażników miejskich nie wzrasta, a obowiązków przybywa w dwójnasób. O codziennych problemach z którymi spotyka się Straż Miejska rozmawiam z jej komendantem Henrykiem Siewierskim.

Ilu strażników i w jakich godzinach pracuje obecnie w darłowskiej placówce Straży Miejskiej?
Aktualnie Straż Miejska zatrudnia sześciu strażników, komendanta i pracownika administracyjnego. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 22, a w weekendy od 14 do 22. Przy okazji przypomnę, że od miesiąca nasza nowa siedziba mieści się  obok przedszkola nr 2  przy ulicy Wieniawskiego 17 G.
Jakie  wykroczenia najczęściej popełniają  turyści ?
Jest ich kilka. Przede wszystkim nagminnie blokują ulice samochodami, co uniemożliwia innym przejazd. Parkują również w miejscach niedozwolonych, szczególnie w Darłówku, podczas gdy bezpłatny parking usytuowany na końcu ulicy Słowiańskiej świeci pustkami. Wielu z turystów przywozi ze sobą psy i tu je porzuca. Błąkające się psy wpadają pod samochody i są przez nie  potrącane. Niektórzy w czasie upałów zostawiają swoje pieski w samochodach i te niekiedy giną tam z powodu nadmiernego przegrzania. Przypominam, że jest to naganne i zajmuje nam mnóstwo czasu odnalezienie właściciela samochodu. dodam że nie wolno również wprowadzać psów na plażę, ani na wydmy, o czym wiele osób zapomina.
Czym jeszcze zajmuje się Straż Miejska? 
Podczas ostatniego weekendu poszukiwaliśmy dwojga zagubionych dzieci siedmioletniego chłopca i czteroletniej dziewczynki. Odnaleźliśmy zarówno dziewczynkę jak i chłopca ku uciesze zmartwionych rodzin. Wspólnie z  członkami Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kontrolujemy punkty sprzedaży alkoholu i przypominamy o zakazie sprzedaży i podawania alkoholu nieletnim i nietrzeźwym. Przy okazji apelujemy do turystów i mieszkańców o nie spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i na plaży.  Podczas tegorocznego sezonu letniego w Darłowie odbywa się  wiele imprez kulturalnych i sportowych, wszystkie je zabezpieczamy, a na niektóre z nich przybywa kilka tysięcy osób w  ponad tysiącu samochodów.
Gdzie najczęściej występują utrudnienia w ruchu kołowym?
Najtrudniej jest wyjechać z ulicy F. Chopina w lewo na ulicę M. C. Skłodowskiej. Tam od dawna na skrzyżowaniu ulic Podzamcze i F. Chopina z drogą  wojewódzką nr 203 tworzą się korki. Burmistrz naszego miasta apeluje do  Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie o wybudowanie w tym miejscu ronda, które rozwiązałoby ten problem. Zmieniający się jednak dość często dyrektorzy ZDW obiecują, że zajmą się tym problemem, ale jak na razie rozwiązania nie widać.
 
Dziękuję za rozmowę.

 

L.W.
Darłowo, ED 7/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl