Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zero od wojewody

W ustawie o dochodach samorządowych nie ma od nowego roku dotacji wojewody zachodniopomorskiego na przyznanie dodatków mieszkaniowych. W Darłowie w minionym roku do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 2150 wniosków o przyznanie i wypłacanie dodatków mieszkaniowych. W ubiegłym roku dodatki mieszkaniowe wypłacono 2084 gospodarstwom domowym o niewielkich dochodach. W tej liczbie znajduje się najwięcej gospodarstw 4 osobowych - 242, oraz gospodarstw 5 i więcej osobowych - 230, najmniej bo 132 osoby zamieszkuje samotnie i 141 osób w gospodarstwach 2 osobowych.
Najwięcej rodzin otrzymujących dodatki mieszkaniowe zamieszkuje w mieszkaniach komunalnych - 371 i spółdzielczych - 311. Ponad dwustu dwudziestu właścicieli wykupionych mieszkań położonych w budynkach komunalnych i spółdzielczych też otrzymuje dodatki mieszkaniowe. Jest w tej grupie 8 właścicieli domków jednorodzinnych.
W roku 2003 miasto wypłaciło łącznie 1 milion 289 tysięcy 634 złote. W tej kwocie była zawarta dotacja wojewody w wysokości 629.355 zł.
Od nowego roku samorządy muszą same sobie radzić skąd znaleźć pieniądze na wypłatę dodatków mieszkaniowych. Ponieważ społeczeństwo biednieje, a koszty utrzymania rosną, należy się spodziewać złożenia większej ilości wniosków na dodatki mieszkaniowe w roku 2004 i na nieco większe sumy. 
 


Darłowo, ED 1/2004

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl