Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Andrzej Pancewicz

Złoty Denar Eryka

Wniosek
O przyznanie „Złotego Denara Eryka”

Radni Klubu NCS i SLD wnioskują o przyznanie „Złotego Denara  Eryka” pani Monice Laskowskiej.

Uzasadnienie:

Pani Monika Laskowska jest rodowitą Darłowianką. Szkołę podstawową ukończyła w naszym mieście, następnie Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Darłowie. Obecnie studiuje handel zagraniczny w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Interesuje się kulturami wschodu, motoryzacją i językiem angielskim. Już jako dziecko, dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu była „filarem” Dziecięcego Zespołu Estradowego „Diomedeo”. Koncertami tego zespołu w Polsce i Niemczech rozsławiała dobre imię Darłowa. W maju 2001 roku została wybrana Miss Ziemi Zachodniopomorskiej, a we wrześniu tego samego roku II Wice Miss Polonia 2001. Jej osobisty, wielki sukces rozsławił nasze Królewskie Miasto w kraju, a nam mieszkańcom dodał wiary we własne siły i poczucie dumy z pięknej  Krajanki. Monika Laskowska jest wzorem dla młodych Darłowianek godnym naśladowania.


Wniosek
O przyznanie „Złotego Denara Eryka”

Radni Klubu NCS i SLD wnioskują o przyznanie „Złotego Denara Eryka” panu Andrzejowi Pancewiczowi.

Uzasadnienie:

Pan Andrzej Pancewicz jest przedsiębiorcą właścicielem Firmy Reklamowo Handlowej „Viprom”. Poza reklamą i wystrojem wnętrz zajmuje się produkcją upominków regionalnych w formie modeli żaglowców z ości ryb bałtyckich. Jest to jedyny wyrób tego typu na naszym rynku, który eksponuje i podkreśla morski charakter naszego miasta. Działalność ta cieszy się dużym zainteresowaniem  mediów, czego dowodem są liczne artykuły w prasie regionalnej i ogólnopolskiej oraz uczestnictwo w programach TVP. W lutym 1998 roku pan Andrzej Pancewicz uczestniczył w programie „MDM”, który wielokrotnie był emitowany w TV Polonia. W roku 2000 jako jeden z dwóch przedstawicieli rzemiosła  z województwa zachodniopomorskiego był zaproszony do uczestnictwa w wystawie EXPO 2000 w Hanowerze i prezentował tam swoje wyroby, a tym samym miasto Darłowo. W listopadzie 2000 roku w programie „Róbta co chceta” emitowanym przez TV Polsat prezentował swoją twórczość i został wybrany człowiekiem miesiąca. Na IX Targach Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz p.n. „Wszystko dla domu” zdobył medal tych Targów w kategorii „Producent” za kultywowanie tradycji rękodzieła i twórcze wykorzystanie ości ryb w wykonaniu serii modeli  żaglowców o charakterze pamiątki regionalnej. Oprócz pracy zawodowej pan Andrzej Pancewicz znajduje  czas na działalność dla innych. W latach 1999 - 2001 był współorganizatorem trzech edycji Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych. Odpowiadał za jedną z ważniejszych dziedzin Zlotu - pozyskiwanie i przekonywanie sponsorów do udziału w imprezie. Nadzorował i organizował druk materiałów  reklamowych, gadżetów, biuro zlotu, korespondencję i nagłośnienie w mediach. Był motorem napędowym działań organizacyjnych Zlotu. W latach 1990 - 94 był Radnym Rady Miejskiej w Darłowie. Pan Andrzej Pancewicz jest jednym z tych, którzy swa pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju naszego miasta i jego promocją w kraju i poza granicami.

Od Redakcji

Echo Darłowa popiera słuszne wnioski obydwu klubów o nadanie „Złotego Denara Eryka”: Konstantemu Kontowskiemu, Monice Laskowskiej i Andrzejowi Pancewiczowi. Na skutek manipulacji proceduralnych radnych klubu „Wspólnota dla Darłowa”, który jest przeciwnikiem nadania tego wyróżnienia naszej Miss, przewodniczący RM Eugeniusz Trzpis zmuszony był wycofać wniosek z obrad lutowej sesji Rady Miejskiej. Z wiarygodnych źródeł wiemy, że wszystkie te osoby  otrzymają to wyróżnienie.

 


Darłowo, ED 3/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl