Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Notujemy

 • W planie modernizacji dróg wojewódzkich na lata 2004 - 2006 znalazło się zadanie budowy drugiego ronda w Darłowie. Powstanie ono na skrzyżowaniu ulic: M.C. Skłodowskiej, F.Chopina i Podzamcze.
 • Renata Potomska i Maria Pancewicz opracowały, a Muzeum wydało z okazji wręczenia sztandaru Pionierom Ziemi Darłowskiej 8 stronicowe wydawnictwo, dotyczące Klubu Pionierów i skrótowych sylwetek jego 11 członków. Sądzimy, że będzie ono wzbogacone o dalsze sylwetki pionierów.
 • Z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną zamknięto najpiękniejszą salę rycerską w Zamku Książąt Pomorskich. Opróżniono salę tronową króla Eryka z eksponatów muzealnych. Wkrótce rozpoczną się prace remontowo - budowlane zabezpieczające XIV- wieczny zabytek. Projekt wzmocnienia sklepienia i ścian opracował dr hab. Jerzy Jasieńka z wrocławskiego centrum konserwacji zabytków
 • Ruszył sławieński inkubator przedsiębiorczości. Organizatorzy zapraszają kandydatów na biznesmenów i zapewniają, że udzielą im wszelkiej pomocy przy zakładaniu firmy.
 • Na Mistrzostwach Świata w Turynie darłowska formacja taneczna zajęła 9-te miejsce. W Siedlcach ta sama formacja zdobyła wicemistrzostwo Polski. Gratulujemy sukcesów.
 • W okresie od października ub. r. do kwietnia br. jesienno - zimowe sztormy spowodowały w Darłowie straty na kwotę 626 tys. zł. Składają się na nie: powalone drzewa, zabrane wydmy, zniszczone nabrzeża.
 • Drugi raz z rzędu „Darłovia” zdobyła Puchar Polski OZPN - Koszalin wygrywając na wyjeździe z Olimpem Złocieniec 4:1 (1:1). W finale wojewódzkim zmierzy się z flotą Świnoujscie.
 • W sobotę 21 czerwca na rozpoczęcie lata odbędzie się na łąkach parafialnych, przylegających do rzeki Grabowej i ulic Lotników Morskich ognisko. Wszystkich chętnych spod plebani kościoła św. Gertrudy będzie podwoził bus. Na miejscu będą odbywać się gry, zabawy i konkursy.
 • W dniu 6 lipca w Koszalinie wystąpi słynny zespół „Arka Noego”. Z funduszy parafii św. Gertrudy zostanie pokryty koszt przejazdu autobusu i biletów wstępu dla dzieci z biedniejszych rodzin. Będzie również drugi autobus dla dorosłych i dzieci, gdzie odpłatność za przejazd i bilet na występ wyniesie dla dorosłych 17 zł i dzieci 12 zł.
 • Po rezygnacji Ryszarda Reteruka z funkcji dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych burmistrz miasta Darłowa powierzył to stanowisko z dniem 6 czerwca Jerzemu Buziałkowskiemu. Ryszard Reteruk został w MZBK kierownikiem ds. remontowo - budowlanych.
 • W dniu 3 czerwca br. około godz.13 w Darłówku można było obserwować rzadkie nadmorskie zjawisko. Na styku nieba i wody, czyli na horyzoncie widać było gołym okiem zarys Bornholmu odległego od nas o prawie 100 km. Takie zjawisko nazywa się refrakcją i występuje przy znacznej różnicy temperatur wody i powietrza. Następuje wówczas załamanie fal świetlnych na granicy wody z powietrzem.
 • W czasie rozgrywanych w Mińsku Mazowieckim indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych Anna Chylewska zdobyła złoty medal w grze błyskawicznej kobiet i takiego samego koloru medal w rozgrywkach drużynowych. Razem z Anią grali: Mirosław Kobyliński i Andrzej Słapiński.
 • Prawie 20 kutrów będzie musiało opuścić basen portowy spółki „Kuter” - stocznia w upadłości, bo umowy postojowe wypowiedział im Marian Kujawa syndyk masy upadłościowej. Rybacy nie są skorzy do jej wykonania gdyż uważają, że wiele decyzji syndyka nie było zgodnych z prawem. Syndyk bez zgody właściciela majątku, czyli Skarbu państwa ogłosił i rozstrzygnął przetarg na sprzedaż nabrzeży i dopiero po tym fakcie wystąpił o zalegalizowanie transakcji. Wcześniej pobierał od rybaków mocno zawyżone opłaty postojowe.
 • Nie rozstrzygnięto konkursu na dyrektora Zespołu Szkół (SP i Gimnazjum). Startowało dwie kandydatki: Urszula Sygulska i nauczycielka z Kołczygłów. Z powodu nie skompletowania dokumentów nie rozpatrywano oferty obecnej dyrektorki SP, a druga nie uzyskała większości potrzebnych głosów. W tej sytuacji burmistrz miasta po uzgodnieniu z kuratorium mianuje dyrektora tego Zespołu Szkół. Natomiast w konkursie na dyrektora Miejskiego Gimnazjum zwyciężyła Janina Kolańska.
 • Siódemka uczniów Zespołu szkół im St. Żeromskiego zdała prestiżowy egzamin z przedsiębiorczości organizowany przez Uniwersytet Cambridge i uzyskała odpowiedni certyfikat, który upoważnia do zwolnienia z niektórych egzaminów, na niektórych uczelniach. Oto nazwiska naszych przyszłych biznesmenów: Agata Giełażyn, Dawid Kumosiak, Jan Niedźwiedź, Katarzyna Makarska, Elżbieta Milewska, Sylwia Mikulska i Agnieszka Szafraniec. Wszystkich systematycznie szkoli Aldona Łajewska.
 • Apelem o wsparcie na rzecz poprawy infrastruktury komunikacyjnej do zachodniopomorskich parlamentarzystów zakończyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sławieńskiego w darłowskim zamku. Opracowana Strategia rozwoju dróg Powiatowych zakłada coroczne nakłady na ich modernizacje w wysokości 15. 5 mln. zł. Tymczasem roczna państwowa dotacja na ten cel wynosi 2,5mln. zł. Z tego nawet nie wszystko idzie na drogi.
 • Od 12 czerwca dowódcą 29 Eskadry Lotniczej MW w Darłówku jest kmdr. por. mgr inż. Pilot Wiesław Cuper. Dotychczasowy szef 2 Dywizjonu Lotniczego kmdr por. mgr inż. pilot Dariusz Majewski otrzymał awans i został przeniesiony do dowództwa MW w Gdyni.
 

L.W.
Darłowo, ED 6/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl