Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Były prezes “Darłovii” Henryk Rzepka i nowy członek zarządu klubu Ewa Kucharska

Zmieniły się władze DARŁOVII

Od 11 marca 2000 r do 31 stycznia 2003 r. Zarząd Klubu „Darłovia” działał w składzie: Henryk Rzepka  prezes, Grzegorz Słoniewski  wice prezes i członkowie: Jan Łapczuk, Stanisław Romańczuk, Eugeniusz Trzpis. Komisja Rewizyjna pracowała w składzie: Ryszard Dąbrowski  przewodniczący i członkowie Jarosław Śliwiński, Paweł Tarnionek. Zarząd przejął klub zadłużony na sumę ponad 12 tys. zł. Od chwili powołania borykał się z problemami finansowymi. Dotacje z budżetu miasta w poszczególnych latach wyniosły: w roku 2000 - 40.225 zł., w 2001 r.  - 47.800 zł i w 2002 r. -  59.150 zł. Ponadto ze Starostwa, Urzędu Miasta i sponsorów klub otrzymał pomoc w postaci sprzętu sportowego takiego jak np.: 20 ortalionów, 20 dresów, 7 kompletów strojów, kilkadziesiąt par butów piłkarskich, 20 toreb piłkarskich, pralkę automatyczna do prania strojów. Poza tym prezes podarował klubowi zamrażarkę i odkurzacz. Po awansie "Darłovii" do IV ligi sponsorzy opłacili obóz szkoleniowy w Polanowie, zatrudnili i opłacali trenera Mirosława Skórkę oraz w czasie sezonu wypłacali stypendia i premie za wygrane mecze dla pierwszego zespołu. W czerwcu 2000 roku z pracy w zarządzie klubu zrezygnował Stanisław Romańczuk. W jego miejsce dokoptowano Leszka Grzechowiaka.
W lipcu 2000 roku zorganizowano i obchodzono jubileusz 50  lecia "Darłovii". W uroczystościach uczestniczyło dużo zaproszonych gości. Przybyli na nie m.in.: władze starostwa sławieńskiego, władze miasta Darłowa, prezes Regionalnej Federacji Sportu Stanisław Olszyński, prezes KOZPN  Jan Bednarek, który wręczył brązowy medal Polskiego Związku Piłki Nożnej za zasługi i osiągnięcia "Darłovii", prezes KOZPS  Zygmunt Jarecki, starosta czeskiego partnerskiego miasta Stary Hrozenkow oraz sponsorzy,  zasłużeni zawodnicy, byli działacze klubu i kibice.
W rundzie jesiennej w sezonie 2000/2001 grały następujące zespoły piłkarskie: seniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy i żacy. Trenerem od rundy jesiennej został Mirosław Wolski. W sezonie 2000/ 2001 „Darłovia” zajęła trzecie miejsce. W maju 2001 r. gościliśmy dwie drużyny młodych piłkarzy i działaczy ze Svaneke na Bornholmie, podaje w swoim sprawozdaniu z działalności zarządu jego prezes Henryk Rzepka. Będąc w lipcu 2001 r. z oficjalną delegacją miasta Darłowa w partnerskim mieście Stary Hrozenkow Henryk Rzepka nawiązał współpracę o kontaktach sportowych obydwu miast. Tego samego roku w sierpniu dwie drużyny „Darłovii” młodzicy i żacy przebywały z rewizytą w Svaneke na Bornholmie.
Mimo trudności finansowych w sezonie 2001/ 2002 w rozgrywkach piłkarskich brali udział: seniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy i zespół żaków. Po rundzie jesiennej zespół seniorów zajął pierwsze miejsce. Do rudy wiosennej „Darłovia” była przygotowywana przez trenera Mirosława Wolskiego.
W dniu 12 kwietnia ub. r. powiększono skład zarządu o dwóch członków: Franciszka Dorosińskiego i Krzysztofa Bańkowskiego.
Całą rundę wiosenną zespół seniorów grał rewelacyjnie i wygrał ligę z przewagą 19 punktów nad drugim zespołem, co przyniosło mu awans do IV ligi.
W czerwcu 2002 r. na zaproszenie partnerskiego miasta Gardelegen w Niemczech zespół „Darłovii” uczestniczył w turnieju piłkarskim i zajął w nim pierwsze miejsce. Do sezonu 2002 / 2003 zgłoszono rekordowo dużą ilość zespołów: seniorów, juniorów starszych, juniorów młodszych, młodzików i dwa zespoły żaczków. Pierwszy zespół rozpoczął treningi pod okiem trenerów Mirosława Skórki i Mirosława Wolskiego. Na początku lipca ub. r. seniorzy wzięli udział w turnieju „im. Wiącka” w Sianowie, gdzie zajęli pierwsze miejsce, po czym wjechali na obóz szkoleniowy do Polanowa. Nowy sezon piłkarski zespół seniorów rozpoczął od dwóch zwycięstw.
W dniu 17 września 2002 r. na posiedzeniu zarządu przyjęto rezygnację z członkostwa w zarządzie Leszka Grzechowiaka i powołano w to miejsce jego syna Norberta. Podczas tego samego posiedzenia zarządu Krzysztofowi Bańkowskiemu powierzono opiekę nad zespołami żaczków i nad juniorami Norbertowi Grzechowiakowi.
Na zaproszenie władz Starego Hrozenkowa we wrześniu ub. r. gościła w Czechach wraz z delegacją miasta drużyna seniorów. W towarzyskim pojedynku „Darłovia” wygrała 8: 1.
Po rundzie jesiennej, w której zespół spisywał się znakomicie zajmuje drugie miejsce w tabeli IV ligi. Szkoda, ze na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu wycofali się sponsorzy finansujący pierwszy zespół i trenera Skórkę. Pomimo trudności finansowych zarząd w ciągu trzyletniej działalności organizował liczne turnieje piłkarskie dla dzieci, młodzieży i seniorów. W styczniu 2003 roku zarząd pozyskał od sponsora pieniądze i wyrównał zaległości finansowe wobec trenera i zawodników. Teraz „Darłovia” nie ma żadnych długów ani zobowiązań płatniczych wobec kogokolwiek.
W dniu 13 stycznia br. zrezygnował z pracy w zarządzie klubu jego wice prezes Grzegorz Słoniewski. Cztery dni później rezygnację złożył prezes „Darłovii” Henryk Rzepka i postanowiono zwołać na dzień 31 stycznia br. nadzwyczajne walne zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze klubu. W końcowej części sprawozdania jakie złożył zebranym ustępujący prezes zarządu podziękował on władzom miasta, sponsorom, członkom klubu, trenerom i zawodnikom za współprace i osiągnięte wyniki.
Zdaniem Redakcji Echa Darłowa minione trzy lata to dobry okres dla darłowskiej piłki nożnej. Bardzo dobre wyniki osiągnęli nie tylko seniorzy ale również juniorzy i żacy. Ponad dwustu zawodników grających w klubie swoimi wynikami promowały nasze miasto w regionie i za granicą.
Na walnym zgromadzeniu po dyskusji wybrano nowe władze „Darłovii” w składzie: Jerzy Rokosz  prezes, Jerzy Maciąg - wice prezes i członkowie: Krzysztof Bańkowski, Franciszek Dorosiński, Norbert Grzechowiak, Ewa Kucharska, Tomasz Mielczarek, Wojciech Wiśniowski.

 


Darłowo, ED 2/2003

Tak wyglądała drużyna “Darłovii” w 1947 r. Prosimy o podanie nazwisk zawodników.

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl