Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Młodzieżowa Sesja Historyczna w darłowskim Muzeum

W Sali Rycerskiej darłowskiego Muzeum zamkowego odbyła się Młodzieżowa Sesja Historyczna dla uczniów szkół gimnazjalnych. Warto odnotować, iż możemy się poszczycić już 4 – letnią tradycją spotkań.

Tym razem wysłuchaliśmy 8 wystąpień, które przygotowało 12 uczniów reprezentujących trzy gimnazja z powiatu sławieńskiego.

Opracowania można by pogrupować w bloki tematyczne: wydarzenia i miejsca związane z okresem Średniowiecza i późniejszym, charakterystyka i ludzie PRL-u, wspomnienia starszego pokolenia.

Uczniowskim referatom przysłuchiwała się komisja oceniająca, w składzie której znaleźli się: p. Leszek Walkiewicz (prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Darłowskiej, regionalista) – przewodniczący oraz Ewelina Bądyra i Agnieszka Rybka – panie odbywające staż zawodowy w dziale oświatowym Muzeum.

Po wysłuchaniu gimnazjalistów jurorzy wysoko ocenili poziom uczniowskich referatów, podkreślając ich różnorodność tematyczną oraz atrakcyjne wykorzystanie środków audio – wizualnych.

Na największe uznanie w ocenie komisji zasłużyły referaty: „Kościół w Bukowie” Marleny Kębłowskiej,Anny Gołębiewskiej i Pauliny Łysiak (Zespół Szkół w Dąbkach) oraz „Polska Rzeczpospolita Ludowa... Jaka to była Polska?” Agnieszki Kuziołek i Angeliki Misiura (ZS w Dąbkach). Obie prace były prezentacjami multimedialnymi, bogato ilustrowanymi i do tego uzupełnione wywiadami z mieszkańcami Ziemi Darłowskiej.

Kolejne tematy opracowań uczniowskich - również bardzo ciekawe w formie i treści – to prace „Życie i działalność Bogusława X” autorstwa Magdaleny Charczuk i Marty Grywińskiej (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Darłowie), „Kobiety w PRL-u” – Eweliny Fortuniak (ZS w Dąbkach) a także „Wspomnienia babci” Weroniki Banaś (ZS w Kopnicy).

Z przyjemnością przysłuchiwaliśmy się referatowi Aleksandry Kozłowskiej (ZS w Kopnicy) o historii kościoła w Barzowicach i pracy Aleksandry Potomskiej (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Darłowie) pt. „Opowieść o moich babciach”. Uczeń Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Darłowie – Michał Gruba sugestywnie opowiedział o herbie Miasta Darłowa.

Uczestników Młodzieżowej Sesji Historycznej przygotowali nauczyciele: Justyna Majchrzak (ZS w Kopnicy), Małgorzata Świątkowska (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Darłowie) oraz Rafał Kosowski (ZS w Dąbkach).

Organizatorem sesji był dział oświatowy Muzeum Zamek książąt Pomorskich w Darłowie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w marcu 2008 roku.

 


Darłowo, ED 12/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl