Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wykup mieszkanie nie bądź frajerem!

Darłowiacy - zobaczcie ile stracicie nie wykupując mieszkania!

Tylko do 31 grudnia 2007 roku obowiązują super promocyjne stawki na wykup mieszkań komunalnych w Darłowie.

Przykład 1. Jeżeli mieszkasz w budynku komunalnym, wybudowanym w latach przedwojennych, które ma 50 m2 i otrzymasz 95 procentową bonifikatę, to zapłacisz za nie Urzędowi Miasta jedynie około 2.000 złotych i to na raty. Gdy na wykup mieszkania zdecydujesz się po nowym roku to zapłacisz już 12.000 złotych, a takie mieszkanie na wolnym rynku kosztuje około 150.000 złotych.

Przykład 2. Jeżeli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, wybudowanym w latach siedemdziesiątych XX wieku za wykup swojego lokalu mieszkalnego zapłacisz jedynie około 3.300 złotych. Gdy na wykup tego samego mieszkania zdecydujesz się po nowym roku, według nowych zasad zapłacisz około 26.000 złotych, a takie mieszkanie na wolnym rynku kosztuje około 110 – 140 tysięcy złotych. Począwszy od 1 stycznia 2008 roku mieszkania położone w bloku przy ul. Wyspiańskiego 7 będą wyłączone ze sprzedaży.

Przykład 3. W budynkach położonych przy ulicy H. Sawickiej 7 i M. Karłowicza 4, lokale mieszkalne są sprzedawane z 90 procentową bonifikatą. Cena sprzedaży takiego lokalu o powierzchni 50 m2 wynosi obecnie około 8.000 złotych, z możliwością rozłożenia na dwie raty półroczne. Natomiast nowe zasady sprzedaży wyłączają możliwość kupna lokali w tych budynkach.

Szanowni mieszkańcy składajcie podania o wykup lokali mieszkalnych. To jest ostatni dzwonek. Tak tanio już nie będzie nigdy. Warto też wiedzieć, że z kupna lokalu można się również wycofać.

Nowe zasady sprzedaży komunalnych lokali mieszkalnych i użytkowych w Darłowie będą odbywać się w oparciu o uchwałę Rady Miejskiej z 12 września 2007 r., która ukazała się w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego nr 106 pod pozycją 1835. Od 1 stycznia 2008 r. w ogóle zostaną wyłączone ze sprzedaży lokale mieszkalne położone w budynkach przy ulicach: M. Karłowicza 4, H. Sawickiej 7, S. Wyspiańskiego 5 oraz F. Chopina 6. Nie będą także sprzedawane lokale położone w budynkach przeznaczonych do rozbiórki, lub których przeznaczenie jest niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Nowe zasady sprzedaży wprowadzą z nowym rokiem niższe bonifikaty dla nabywców komunalnych lokali mieszkalnych. Będą im przysługiwać bonifikaty w wysokości:

  • 50 % w budynku jednorodzinnym,
  • 60 %w budynku zawierającym 5 lub więcej lokali,
  • 70% w budynku zawierającym 2-4 lokali.

Przy wykupie za gotówkę wysokość przysługującej bonifikaty będzie zwiększona o 10 %. W budynkach, w których po Nowym Roku zostaną przeprowadzone remonty, których koszt w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej wyniesie powyżej 200 zł – nie będą udzielane bonifikaty. Należność za kupowany od miasta lokal mieszkalny będzie mogła być rozłożona na raty płatne przez 5 lat. Najemca, który składa wniosek o kupno lokalu, nie może zalegać z czynszem lub innymi opłatami wynikającymi z najmu lokalu. Szczegółowe informacje można uzyskać w pokoju nr 27 w Urzędzie Miasta lub telefonicznie 094 -314 2223 wew. 242.

 

L.W.
Urząd Miejski w Darłowie
Darłowo, ED 12/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl