Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Fajnie Być Krysią!

Każdego roku 13 marca Krystyny spotykają się w innym mieście. Już po raz dziewiąty. Tym razem panie o tym samym imieniu jadą do Poznania. Czeka tam na nie wiele atrakcji i niespodzianek. Takie nietypowe imieniny to pomysł Krystyny Bochenek.
W 2004 r. byłam na VII Zjeździe Krystyn w Opolu i zaprosiłam je w imieniu burmistrza i własnym do Darłowa. Wierzę, ze któregoś roku przyjadą do nas. Wymaga to cierpliwości, czasu, pracy i sponsorów. Na takich imieninach  byłam pierwszy raz – „teraz mam już tyle znajomych Kryś, że co roku będziemy  musiały być razem” – Wracam pamięcią do wypowiedzi imienniczek, które tam poznałam: „Wyróżniamy się tym, że nam się chce. Jesteśmy pełne życia, werwy i wigoru. To nas łączy. Najlepszy dowód, że choć nie ma przeszkód, by inne imienniczki też się spotykały, zdobyły się na to tylko Krystyny” (Krystyna Duda – współorganizatorka zjazdu).
Krystyny. Co jest w nich szczególnego? Może zapytać o to same Krystyny? Tych i w Darłowie nie brakuje. Może zainteresuje je wyjazd do Poznania pod hasłem „Krystyny – Krystynki”,  a później organizacja tego święta w naszym mieście? Namawiam!
Dyrektorka Muzeum Ślaska opolskiego Krystyna Lenart – Juszczewska przyjęła nas kawą i przekazała przewodnikom, aby oprowadzili po komnatach, bo wie ,że Krystyny to są baby z biglem, które potrafią rzeczywistość wokół siebie zmieniać na lepsze”. Krystyna – imię niegdyś w Polsce popularne. W tej chwili niemodne. Chodzi dziś o to aby wróciło do łask. 13 marca wraz z Krystynami imieniny obchodzą Bożeny i X Zjazd (może w Darłowie) ma być spotkaniem Krystyn z Bożenami, które nie sa od nas gorsze Mamy te same zalety. Jesteśmy oryginalne, aktywne, wesołe, pogodne, zdecydowane, energiczne i wielkie indywidualistki.
Krystyna Kasperczak z Chicago (biegaczka i olimpijka z Monachium – 1972 r. powiedziała, że starczy jej opolskiej energii na dłuuugi rok i myśli o zorganizowaniu takich imienin w Stanach Zjednoczonych. A ja mażę – czemu nie w Darłowie.
W Opolu spotkało się ponad 500 Kryś z Polski, kilku krajów Europy, Brazylii, USA – ale zabrakło ich z naszego regionu... Na tym światowym zjeździe Krystyn zabrały głos znane aktorki: Krystyna Tkacz – „Przyjechałam, bo to jest mus. I jest nadzwyczajnie. To niewiarygodne, że Krystyny umieją się tak bawić. Ale co się dziwić, Krysie są fantastyczne: i poszaleją i popłaczą, ale i buzie obiją, jak trzeba”, a Krystyna Sienkiewicz – „Powiem za Agnieszką Osiecką, która zazdrościła nam imienia: za twoje zdrowie piję wino, ach jak dobrze być Krystyną”.
Zapraszam na imieniny Krystyny z Darłowa i regionu – te panie, które zechcą promować Królewskie Miasto Darłowo w Poznaniu.
                   
Krystyna Prońko zacytowała wiersz, który dostała przed laty na zjeździe Krystyn od Lucyny Jakubiak

Krysia – dynamizm, wdzięk i woda
Ma własne ścieżki od przedszkola.
Krysia  to żywioł nawet cztery
Przy niej mustangi – marudery.
Z nią konie kraść i góry żłobić
Dopóki nie da się ... znarowić.
Ma  ręce złote – w dłoniach talent,
Bez kart powróży – „z dama walet...”
W jej życiu role gra przypadek
Ułamek chwili, podróż, spadek.
Chociaż niejedna w nurtach zginie
Krysia – uwierzcie mi – wypłynie!
Bukiet sympatii przebogaty
Ciepłym uczuciem dany kwiat.
Bywa królową, dam śmietanką.
Piękna i zmienna to dziewczyna
Nie zaznasz nudy – gdzie Krystyna.

„ Dodatkowe informacje na stronie www.krystyny.poznań.pl lub Spółdzielnia Turystyczna „Turysta” 40 -014 Katowice ul. Mariacka 1
 

Krystyna Różańska
Darłowo, ED 2/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl