Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wójt gminy Darłowo Franciszek Kupracz

Dwa lata ciężkiej pracy

By spełnić warunki utrzymania statutu uzdrowiskowego dla Dąbek i pozostałej strefy, nasza gmina musi spełnić podstawowe kryteria rozwoju z dziedziny ochrony środowiska i infrastruktury budowlano - drogowej.

Najważniejsze to czystość i porządek , dlatego w planach na najbliższe dwa lata jest wybudowanie nowej oczyszczalni ścieków z dala od jeziora Bukowo. Przedsięwzięcie to choć drogie to zapewne wpłynie na rewitalizację jeziora i polepszy klasę czystości wód naszego akwenu. By zmienić infrastrukturę budowlano drogową ( obwodnica , park , chodniki , ścieżki pieszo rowerowe, zakład przyrodo – leczniczy ) należy w ciągu dwóch lat uregulować  zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Darłowo. Wiąże to się z kierunkiem rozwoju miejscowości nadmorskiej na najbliższe 15 lat.

Doprowadzenie gazu do Dąbek i najbliższych miejscowości to plan ambitny ale możliwy dzięki dobrej współpracy z Zarządem Zakładu Gazowniczego w Koszalinie , który jest w stanie pokryć 30 % kosztów inwestycji.

Kwoty przeznaczone na tego typu przedsięwzięcia sięgają kilku milionów złotych. Część postaramy się pozyskać z funduszy europejskich, a część pokryjemy z własnych środków budżetowych.

Drobne inwestycje takie jak oznakowanie uzdrowiska Dąbki czy też pozyskanie koncesji na wydobycie borowin to bieżące sprawy, które są normalną procedurą w chwili uchwalenia statusu uzdrowiskowego dla Dąbek.

Najważniejszą sprawą co jeszcze raz podkreślę jest dbałość o czystość naszego środowiska . Życzę tego sobie jak i mieszkańcom strefy uzdrowiskowej od których realizacja moich planów i zamierzeń wiele zależy.

 

Robert Murii
Urząd Gminy Darłowo
Darłowo, ED 2/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl