Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zlot zimowych twardzieli

Drugi Zimowy Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych odbył się jak zwykle na darłowskiej „Patelni” w dnach 22 – 24 lutego br. Około setka pojazdów zaparkowała za wydmowym laskiem, który trochę zasłaniał zlotowiczów przed wichrem o prędkości ponad 100 km na godzinę. Kilka palących się ognisk ogrzewało przybyłych ze Szczecina, Bydgoszczy, Koszalina Słupska, Bornego Sulinowa, Torunia, Trójmiasta i Niemiec miłośników militariów. Mimo silnego zimnego wiatru prawie wszyscy nocowali w namiotach.

Przez cały czas w kinie zlotowym z zaciekawieniem oglądano filmy o tematyce wojennej. Powodzenie miała zlotowa grochówka ugotowana w wojskowej kuchni. Gorąca kawa, herbata i piwo także znalazły swoich amatorów.

Drugiego dnia najważniejszą częścią zimowego zlotu był przejazd kolumną do okolicznych wsi Cisowa i Kopań oraz parada i postój na darłowskim rynku. Tu mimo ryku silników i wystrzałów rakiet w świetle fleszy bratał się Wehrmacht z Armią Czerwoną i Wojskiem Polskim Najmłodszy uczestnik zlotu miał siedem lat i był w Darłowie z ojcem już po raz trzeci. Mimo błota na trasie, ich mundury i maszyny często mające ponad pół wieku lśniły jak nowe. Na zlot przybyli również filmowcy z Danii oraz trzy polskie ekipy telewizyjne. Mimo przenikliwego zimna część odważnych uczestników zlotu kąpało się w sztormowych falach Bałtyku. W tym czasie inni ćwiczyli strzelając z broni pneumatycznej do celu lub brali udział w konkurencjach sportowo – siłowych.

Prawie wszyscy uczestnicy II Zimowego Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych wpisali się do Księgi Pamiątkowej Zlotu. Do rozpoczęcia X Jubileuszowego Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych pozostało już niecałe cztery miesiące. Odbędzie się on w tym samym miejscu w ostatnim tygodniu czerwca w terminie od 23 do 29 czerwca 2008 r.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl