Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Puchar dla samorządu

Na niedawnej sesji Rady Miejskiej w Darłowie zabrał głos prezes Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska Eugeniusz Adamów. Przedstawił on klasyfikację klubów sportowych przeprowadzoną przez ministerstwo sportu i turystyki dla polskiego sportu młodzieżowego. Dzięki bardzo dobrym wynikom najlepszego w Polsce żeńskiego Klubu Kolarskiego, Darłowo w klasyfikacji gmin do 20 tys. mieszkańców zajęło piąte miejsce uzyskując 355 punktów. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 847 gmin w kraju. Dla przykładu miasto Sławno uzyskało 16 punktów i zajęło 520 miejsce w kraju. W klasyfikacji powiatów powiat sławieński zajął 78 miejsce na 364 powiaty w kraju i czwarte w województwie zachodniopomorskim. Wyprzedziły nas jedynie Szczecin, Koszalin i Szczecinek.

W klasyfikacji klubowej z całej Polski wzięło udział 2944 kluby. Klub Kolarski Ziemia Darłowska mając 354 punkty zajął 49 miejsce. Drugi z darłowskich klubów sportowych „UKS - Delfin” zdobył 1 punkt i zajął 2871 miejsce.

W klasyfikacji klubów położonych w gminach liczących do 20 tys. mieszkańców KK Ziemia Darłowska zajął 4 miejsce w Polsce. Pośród 142 polskich klubów kolarskich Darłowo zajęło zaszczytne trzecie miejsce. Prezes Eugeniusz Adamów serdecznie podziękował samorządowi za opiekę i dofinansowanie działalności KK Ziemia Darłowska oraz wręczył burmistrzowi puchar jaki przekazał miastu minister sportu.

Ze swej strony burmistrz Arkadiusz Klimowicz pogratulował klubowi, zarządowi klubu i kolarkom tak znakomitych wyników i równocześnie zapowiedział, że w 2008 roku budżet miasta przeznaczy sumę 100 tys. zł   na remont siedziby Klubu Kolarskiego, który zaplanowano na jesień br.

 

L.W.
Darłowo, ED 2/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl