Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Utwardza się dwie nowe ulice

Stopniowo zmniejsza się wolna przestrzeń pomiędzy Darłowem i Darłówkiem, szczególnie po stronie wschodniej. Umożliwiła to budowa al. Jana Pawła II. Dystans ten zmniejszają nowopowstałe ulice: ks. Popiełuszki, kardynała Wyszyńskiego oraz przedłużenie ul Sportowej. Również utworzenie ulic: Wiosennej, Letniej, Fiołkowej, Chabrowej i Łąkowej likwiduje pustkowie położone pomiędzy Darłowem i Darłówkiem. Z drugiej strony wybudowanie ul. Północnej rozszerzyło nadmorską pensjonatową strefę. W tym znakomitym tempie za pięćdziesiąt lat  Darłowo będzie jednolitym organizmem.

W zachodniej części Darłówka plan przestrzennego zagospodarowania przewiduje także utworzenie ulicy równoległej do Marynarskiej, budowę przystani żeglarskiej i utworzenie nowego dojazdu do portu.

W ślad za wytyczaniem nowych ulic przyjęto zasadę, że początkowo budowane będą te ulice z płyt żelbetowych, a następnie po ustabilizowaniu gruntu ulice z właściwą nawierzchnią. W ostatnim czasie tak powstały np. ulice ks. Jerzego Popiełuszki i Stefana Wyszyńskiego. Taki tryb postępowania umożliwiło samorządowi odzyskanie sporej ilości płyt żelbetowych z terenów portowych, gdzie obecnie kładzione są nowe nawierzchnie ze specjalnej kostki.

Tym samym sposobem zostaną wykonane dwie następne ulice Wiosenna i Letnia. W tej sprawie miasto już ogłosiło przetarg na ich wykonanie. Te nowe ulice są prostopadłe do ul. Morskiej i równoległe do ul Fiodorowa. W ślad za drogami umożliwiającymi dojazd rusza budownictwo pensjonatowo - usługowe. Przy tych nowych ulicach sprzedano już 13 nieruchomości   i jest jeszcze kilka wytypowanych do sprzedaży w przetargu.

 

L.W.
Darłowo, ED 3/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl