Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Jerzy Buziałkowski

Nowy dyrektor Muzeum w Darłowie

Od 1 kwietnia 2008 r. należące do powiatu Sławieńskiego Muzeum Zamek Książąt Pomorskich ma nowego dyrektora wyłonionego w konkursie. Do konkursu na dyrektora zamku i muzeum ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Sławnie zgłosiło się trzech kandydatów: z Gdańska, Słupska i Darłowa. W skład 11 osobowej komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starostwa Sławieńskiego, Rady Muzeum, dwóch przedstawicieli wybranych przez pracowników muzeum oraz prezesi dwóch stowarzyszeń kulturalnych.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu i analizie wszystkich dokumentów, wysłuchaniu koncepcji programowej i finansowej  oraz odpowiedzi na wiele pytań jednomyślnie stwierdziła, że Jerzy Buziałkowski wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Jego koncepcja programowa przewiduje między innymi: opracowanie strategii rozwoju muzeum, promocję jego poczynań, zorganizowanie stałej, multimedialnej wystawy związanej z królem Erykiem Pomorskim, utworzenie morskiej fili ekspozycyjno – muzealnej w Latarni Morskiej w Darłówku, prowadzenie dochodowej działalności wydawniczej, nawiązanie współpracy powiatu i miasta związanej z działalnością muzeum i zamku, współpraca z miastami Nowej Hanzy i szereg innych.

Jerzy Buziałkowski jest z wykształcenia polonistą. Ukończył kilka podyplomowych studiów menedżerskich. Jest znanym kolekcjonerem dawnych pocztówek dotyczących ziemi darłowskiej, których   zebrał ponad 800. Udostępnił ją w Internecie w swojej galerii. W swej karierze był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3, burmistrzem Darłowa, szefem oddziału Agencji Własności Rolnej  Skarbu Państwa, dyrektorem Zarządu Portu Morskiego Darłowa. Przez wiele lat wydawał „Darłowiaka” oraz założył Stowarzyszenie im. Bogusława X.

 

L.W.
Darłowo, ED 4/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl