Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Notujemy

  • Dyrektor komunalnego Zarządu Portu Morskiego W Darłowie Maciej Jabłoński otrzymał nominację na szefa zespołu prawników i ekspertów, którzy zajmują się opracowaniem nowego projektu ustawy o przystaniach i portach morskich, niezbędnego dla potrzeb Sejmu RP i środowiska ludzi morza.
  • W dniu 25 marca w centrum konferencyjnym hotelu Jan odbędzie się konferencja na temat gospodarki morskiej, turystyki i finansów w kontekście przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorem konferencji jest burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz i Zarząd Portu Morskiego w Darłowie. Patronem naukowym konferencji jest Wydział Zarządzania i Ekonomiki usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Wygłoszone zostaną cztery referaty: Gospodarka morska a rozwój lokalny; Turystyka i promocja a rozwój lokalny; Finanse lokalne oraz Dzieje portu Darłowo od czasów najdawniejszych do końca panowania książąt zachodniopomorskich.
  • Przedsiębiorstwo Andrzeja Pancewicza produkujące m.in. żaglowce z ości zostało laureatem prestiżowej Nagrody Honorowej Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie „Turystyczna Pamiątka z Regionu”. Nagrodę wręczono w dniu 27 lutego w hotelu Victoria w Warszawie. Darłowską pamiątkę zakwalifikowano do dzieł artystycznych o charakterze pamiątki regionalnej.
  • Uczeń II klasy Liceum Profilowanego w zespole Szkół Morskich Kacper Gikowlawa zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Młody Inwestor” zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Regionalnego we Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Szczecińska i Centralny Dom Maklerski „Pekao S.A.”. Kacper okazał się najlepszym młodym maklerem w naszym regionie. Gratulujemy!
  • Znakomity tenor Marek Torzewski będzie prawdopodobnie kandydował z Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego.
  • W Darłowie są trzy przedszkola miejskie i jedno wojskowe. Do tych placówek oświatowych spore sumy dopłaca miasto i wojsko. Już wkrótce wzrosną opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu.
  • W Parku Wodnym w dniu 3 kwietnia odbędą się zawody pływackie pod nazwą „Sailor” (marynarz). Będą w nich brali udział chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych i średnich całego kraju. Najlepsi zdobędą puchar ufundowany przez komandora klubu Żeglarskiego „Albatros” – Bernarda Mądrycha.
  • Szykując się na Olimpiadę w Atenach Paulina Fiuk z klubu kolarskiego Kros Ziemia Darłowska wyjechała na cykl przedolimpijskich zawodów kolarskich we Włoszech, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Czechach. Będą to wyścigi UCI i Pucharu Świata. Ich celem jest zdobycie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.
 

L.W.
Darłowo, ED 3/2004

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl