Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nadzwyczajna sesja

W środę  9 kwietnia br. w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Zwołano ją głównie w celu dokonania pilnych zmian w budżecie miasta, które pozwolą na przyspieszenie szeregu inwestycji miejskich.

Zwiększono planowane dochody i wydatki o kwotę 490.404 zł, którą samorząd otrzymał w formie subwencji. Sumę tę przeznaczono na wzrost wynagrodzeń i pochodnych dla nauczycieli i pracowników oświaty. Równocześnie przeniesiono planowane wydatki na kwotę 675.810 zł. W tej sumie są środki pochodzące z rezerwy ogólnej oraz z wydatków inwestycyjnych, które przeznaczono na   dofinansowanie oświaty, kultury oraz na inwestycje takie jak obiekty sportowe i budowę ronda. Po dokonanych zmianach dochody budżetu miasta wynoszą 41.812.796 zł. Natomiast wydatki wynoszą 46.138.366 zł. Budżet miasta na rok 2008 zamyka się deficytem w kwocie 4.325.570 zł, który będzie pokryty środkami z prefinansowania i kredytem. Warto podkreślić, że w tegorocznym budżecie samorząd miasta przeznaczył aż 11.556.758 zł na inwestycje miejskie, co stanowi 28 procent ogółu wydatków.

W dalszym toku obrad radni podjęli uchwałę o przyjęciu dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego Oddział w Szczecinie w kwocie 459.040 zł z przeznaczeniem na budowę czterech budynków socjalnych dla 16 rodzin. Podjęcie tej uchwały umożliwia burmistrzowi podpisanie umowy z  BGK i rozpoczęcie inwestycji.

Podczas przebudowy dróg wewnętrznych i nabrzeży w porcie badania nurków wykazały, że w wielu miejscach zarówno we wschodnich jak i zachodnich nabrzeżach występują znaczne nieszczelności. Aby je usunąć należy zlecić wykonawcom tzw. roboty dodatkowe. Takie działanie również wymagało podjęcia stosownej uchwały Rady Miejskiej.

Przy okazji, aby zobligować Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie do wykonania ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 203 i 205 (skrzyżowanie ulic M.C. Skłodowskiej, Podzamcze i Chopina), darłowski samorząd na wniosek burmistrza Arkadiusza Klimowicza udzielił dotacji w kwocie 133.800 zł  Województwu Zachodniopomorskiemu z przeznaczeniem na budowę tego ronda.

Kolejna podjęta uchwała upoważniła burmistrza miasta do zaciągnięcia kredytu na kwotę miliona złotych z przeznaczeniem na finansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „budowa lokali socjalnych”.

 

L.W.
Darłowo, ED 4/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl