Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dają żywność potrzebującym

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie realizuje, rozpoczętą w 2006 r., współpracę z Koszalińskim Bankiem Żywności. W ramach sieci Ogólnopolskiego Banku Żywności, realizującego unijny program „PAED”, przekazywana jest pomoc w postaci artykułów żywnościowych, która trafia do ubogich, potrzebujących mieszkańców naszego kraju.

Od początku bieżącego roku MOPS w Darłowie przekazał mieszkańcom naszego miasta żywność uzyskaną w trzech kolejnych dostawach. W dniu 27 lutego otrzymaliśmy 4.920 litrów mleka oraz 3.520 kg mąki. Bezpośrednio przed Świętami Wielkanocnymi dostarczono 7.200 litrów mleka, 560 kg płatków kukurydzianych, 1.920 kg makaronu oraz 1.440 kg kaszy. Ostatnio, 10 kwietnia, rozdzielono 6.480 litrów mleka, 1.760 kg mąki, 2.400 kg makaronu, 720 kg kaszy oraz 576 kg płatków musli.

Podliczając, od początku roku rozdano łącznie 31.496 kg artykułów żywnościowych.

Całość dostaw trafia w ręce podopiecznych MOPS w Darłowie i każdy, kto korzysta z pomocy tutejszego ośrodka, może dostać tę żywność. Informacja o wydawaniu żywości jest ogólnie dostępna na terenie miasta.

To zadanie wymaga wysiłku wielu osób, ponieważ artykuły żywnościowe trzeba przeładować, przywieść z Koszalina do Darłowa, rozładować i rozdzielić pomiędzy mieszkańców oraz rozliczyć całość dostaw. Udaje się rozdzielać żywność już kolejnego dnia po jej zmagazynowaniu. W rezultacie przez 2 dni, część pracowników MOPS skupia się tylko na tym zadaniu. Kolejka potrzebujących jest długa, a żywność rozdzielana jest w ciągu kilku godzin na świetlicy ośrodka. Podopieczni chwalą wysoką jakość produktów.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagają nam w realizacji tego celu, który znacząco wpływa na poprawę sytuacji bytowej wielu rodzin z terenu naszego miasta.

 

L.W.
Darłowo, ED 4/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl