Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Strategia burmistrza

30 kwietnia 2008 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Darłowo odbędzie się otwarte spotkanie mieszkańców miasta z burmistrzem na temat planów samorządu na rok 2008 i wszystkie cztery lata kadencji.

Stowarzyszenie Darłowskie Centrum Wolontariatu uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „SPRAWDZAJ SWÓJ SAMORZĄD. Masz głos. Masz wybór.” organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Akcja ma na celu budowanie płaszczyzny dialogu pomiędzy samorządem a mieszkańcami i angażowanie obywateli do uczestnictwa w życiu publicznym gmin. Głównym celem akcji, jest pokazanie mieszkańcom Darłowa, a w szczególności młodym ludziom, że mogą wpływać na sposób działania władz samorządowych, że mogą organizować się i śmielej zgłaszać postulaty dotyczące rozwiązywania problemów, jakie trapią ich w codziennym życiu.

Pierwszym działaniem, w ramach Akcji, jest otwarte spotkanie burmistrza z mieszkańcami miasta i gminy przedstawienie zadań samorządu na najbliższy rok i planów na całą kadencję. Burmistrz zaprezentuje do pięciu zadań, które zamierza zrealizować w najbliższym roku i tyle samo planów na całą kadencję. Podczas spotkania mieszkańcy będą mogli odnieść się do programu zaproponowanego przez burmistrza zadać pytania i poprosić o wyjaśnienie. Spotkanie ma się zakończyć podpisaniem przez burmistrza zobowiązania zawierającego przedstawione plany i zadania.

Kolejnym elementem Akcji jest monitoring realizacji obietnic, w czasie którego organizacja realizująca Akcję sprawdza czy i jak realizowane są działania zawarte w zobowiązaniu.

W rocznicę wyborów samorządowych (listopad) odbędzie się debata z udziałem mieszkańców i samorządu podsumowująca rok kadencji. Burmistrz zaprezentuje, co udało się zrealizować, organizacja zaprezentuje wyniki monitoringu, mieszkańcy będą dyskutowali o stopniu i jakości realizacji programu.

W zeszłym roku Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów zainicjowały ogólnopolską akcję Masz głos, masz wybór, której celem było przeprowadzenie w gminach, przed wyborami samorządowymi,  publicznych debat o sprawach ważnych dla lokalnych społeczności, a także zachęcanie  mieszkańców do udziału w głosowaniu 12 listopada.  Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska pozarządowego – włączyło się do niej 339 organizacji non-profit z całej Polski. Zorganizowano ponad 140 debat. W 246 miejscowościach przeprowadzono lokalne kampanie zachęcające do udziału w wyborach. Towarzyszyła im ogólnopolska kampania profrekwencyjna, na którą złożyły się spoty emitowane w 7 stacjach telewizyjnych, 23 kinach i 42 rozgłośniach radiowych, plakaty, nalepki, uliczne happeningi i konkursy. Masz głos, masz wybór 2007 jest kontynuacją tamtej Akcji. Jej celem jest przekonanie ludzi o tym, że wyboru władz samorządowych nie dokonuje się raz na cztery lata, tylko trwa on podczas całej kadencji. Akcja ma zaprosić mieszkańców w szczególności młodych ludzi do współuczestnictwa w podejmowaniu ważnych decyzji dla ich lokalnej społeczności. Organizacje uczestniczące w akcji tworzą płaszczyznę dialogu mieszkańców z samorządem i zachęcają społeczność do przyglądania się poczynaniom władzy.

 


Darłowo, ED 4/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl