Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Od lewej Kaicho Jon Bluming i Wiktor Jankowski

MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN BUDO KAI – Poznań 19.04.2008 r.

W dniu 19 kwietnia 2008 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Budo Kai seniorów i juniorów z udziałem zawodników z najtwardszych odmian karate kontaktowego: Kyokushin, Ashihara, Oyama. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy z Niemiec i Holandii. W tych prestiżowym mistrzostwach uczestniczyła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa w składzie: trener ekipy Dariusz Winiarski, drugi trener Waldemar Mital i zawodnik Wiktor Jankowski.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a walki były zacięte i wyrównane.

Znakomity start, przygotowanie, formę i ducha walki zaprezentował zawodnik naszego klubu Wiktor Jankowski, który w mocno obsadzonej kategorii knockdown seniorów + 80  kg zajął pierwsze miejsce. W walce pół finałowej stoczył wyrównany i zacięty 3 minutowy pojedynek z zawodnikiem z Łosic, walka zakończyła się remisem. Sędziowie zadecydowali, że będzie 2 minutowa dogrywka, która także nie przyniosła rozstrzygnięcia, nastąpiła kolejna 1 minutowa dogrywka, która także nie przyniosła rozstrzygnięcia. Razem pojedynek trwała  6 minut. W teście tameshiwari, który poprzedzał walki pół finałowe, zawodnik naszego klubu złamał taką samą ilość desek co zawodnik z Łosic. O zwycięstwie naszego zawodnika zadecydowała dopiero waga, gdyż według regulaminu wygrywa zawodnik lżejszy. W walce finałowej Wiktor Jankowski spotkał się z kolejnym zawodnikiem z Łosic. W 3 minutowym pojedynku od początku uzyskał widoczna przewagę techniczna i kondycyjną podczas walki zdobył także pół punktu wazami. Był to znakomity debiut sportowy utalentowanego i pracowitego zawodnika Wiktora Jankowskiego.

Gościem honorowym mistrzostw był założyciel Międzynarodowej Organizacji Kyokushin Budo Kai legenda światowego karate - Kaicho Jon Bluming 10 Dan i Kancho Henk Kuipers 8 Dan oraz znakomity zawodnik Ashihara Karate czterokrotny mistrz świata Sensei Martin Uan Emmen 4 Dan. Wszyscy mistrzowie przyjechali na zaproszenie organizatora z Holandii.

Głównym sponsorem wyjazdu ekipy z Darłowa na mistrzostwa  była Spółka GPT z Koszalina, która od wielu lat współpracuje z Darłowskim Klubem Ashihara Karate.

W chwili obecnej karatecy z Darłowa przygotowują się do kolejnej zawodów, którym będzie VI Otwarty  Puchar Polski Ashihara Karate – Darłówko 26-27 kwietnia oraz Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin Budo Kai, które odbędą się w dniach 30-31 maja w Berlinie.

 

Dariusz Winiarski
Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie
Darłowo, ED 4/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl