Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Tegoroczne inwestycje drogowe

W roku 2008 na inwestycje miasto Darłowo przeznaczy 11.747.168 złotych, co stanowi 25,4% ogółu wydatków budżetowych. Wielu mieszkańców miasta interesuje, jakie inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w 2008 r. Przede wszystkim jest kontynuowana przebudowa dróg wewnętrznych w granicach dolnej części portu po stronie wschodniej i zachodniej. Na ten cel z kasy miasta zostanie wydanych 2.972. 163 zł. Ta portowa inwestycja dofinansowana ze środków Unii Europejskiej jest na ukończeniu. Jednocześnie w tym roku została  opracowana dokumentacja techniczna kosztem 66.610 zł na trzeci etap przebudowy portu. Dotyczy ona przebudowy nabrzeża skarpowego w porcie wewnętrznym na długości blisko 300 m z zachowaniem funkcji obsługi jednostek rybackich i turystycznych.

Na budowę ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 203 i 205 (ulic M.C. Skłodowskiej, Podzamcze i Chopina) miasto przeznaczyło 133,8 tys. zł.

Po położeniu nowej sieci wodociągowej przez MPGK miasto wybuduje ulicę Kopernika kosztem 330 tys. zł.

W Darłówku kosztem 110 tys. zł zostanie wybudowany odcinek ul. Wilków Morskich oraz przejście na plażę przy ul. Kąpielowej za 120 tys. zł. Przy okazji zostanie przebudowane dojście do toalety w sanitariacie na wydmie tak, aby mogli z niego korzystać niepełnosprawni.

W tym roku zostaną również opracowane dokumentacje techniczne na budowę, przebudowę i rewitalizację następujących ulic i placów: rewitalizacja starówki, budowa ulic na osiedlu „Zorza”, budowa ul. gen. Maczka, Fiodorowa, Dulewicza oraz I etapu drogi dojazdowej do portu od drogi krajowej nr 37. Na te dokumentacje miasto wyłoży z budżetu sumę 328 tys. zł. Ponadto zostaną wybudowane drogi tymczasowe na nowoprojektowanych ulicach: Wiosennej, Letniej kosztem 91 tys. zł.

 

L.W.
Darłowo, ED 4/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl