Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Muzeum Wspomnień w Darłowie

Biblioteka Miejska imienia Agnieszki Osieckiej ogłasza otwarcie w Darłowie nowego Muzeum Wspomnień.

Do jego współtworzenia zapraszamy wszystkich mających wspomnienia dotyczące życia w naszym mieście – Darłowie.

Głównym celem Muzeum Wspomnień jest utrwalenie i zachowanie „dla potomności” pamiątek z przeszłości oraz teraźniejszości mieszkańców naszego miasteczka. Zbieramy i opracowujemy takie eksponaty, jak: wspomnienia, pamiętniki, dzienniki, kroniki rodzinne, klasowe, szkolne, kroniki różnych grup, firm, organizacji, reportaże, listy, felietony, opowiadania, anegdoty, wydawnictwa, fotografie rodzinne z Darłowem w tle, portrety darłowskich rodzin oraz pocztówki (archiwalne i współczesne). Bardzo prosimy o przekazywanie druków, rękopisów i fotografii na kilka dni do biblioteki. Zostaną skopiowane i oryginały wrócą do właścicieli. Zachęcamy do opowieści i wspomnień. Bibliotekarki chętnie wysłuchają i nagrają Państwa. Wspomnienia będą opracowywane i zamierzamy najciekawsze wydawać. Chętnie przyjmiemy do naszych eksponatów wszelkie filmy i filmiki dotyczące Darłowa i jego mieszkańców. Eksponaty Muzeum Wspomnień będą prezentowane na wystawach i na stronach internetowych biblioteki.

Ważnym działem Muzeum Wspomnień jest „Darłowo na rodzinnych fotografiach”. Gromadzenie fotografii będzie wstępem do wystawy „Rodzina Darłowska” prezentującej nasze darłowskie rody.

Muzeum Wspomnień jest dla wszystkich. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Termin gromadzenia eksponatów jest nieograniczony. Zależy nam bowiem na tym, aby nasza biblioteka stale gromadziła dokumenty dotyczące Darłowa i jego mieszkańców.

Prosimy o śledzenie na naszej stronie internetowej www.biblioteka.darlowo.pl terminów nadsyłania prac na ogłaszane konkursy literackie. Prace literackie można przysyłać do nas drogą mailową biblioteka-darlowo@wp.pl lub na nośnikach elektronicznych.

W maju biblioteka ogłosi konkurs pt. „Pamiętam Wczoraj, żyję Dziś, myślę o Jutrze...”. Będzie to konkurs literacki na wspomnienia, pamiętniki, eseje i reportaże z życia mieszkańców Darłowa. Planujemy najlepsze prace zawrzeć w książce. W zadaniu być może uzyskamy wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdyż zgłosiliśmy konkurs i wydawnictwo do programu „Patriotyzm Jutra”.

 


Darłowo, ED 4/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl