Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10059664, w czerwcu 36272, dziś 559; on-line: 69

Echo Darłowa

Rozpoczął się jubileuszowy zlot

Tego nie można przegapić. Tu trzeba być! Przez siedem dni (od 23 do 29 czerwca 2008r.) będzie trwał tegoroczny X Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie. Na kilkunastu hektarach w Darłówku Wschodnim na tzw. „Patelni” pomiędzy morzem, parkiem wodnym i pobliską farmą wiatraków rozłożyło się obozowisko największego w Europie militarnego festynu. Przybyło nań już kilkuset miłośników militariów ze swoimi pojazdami wojskowych z wielu zakątków Europy. W czwartek 26 czerwca br. uczestnicy jubileuszowego zlotu wezmą udział w prologu powiatowym. Tego samego dnia będą prezentowały się poszczególne grupy rekonstrukcyjne i formacje wojskowe. Ewenementem będzie prezentacja grupy wojskowej z załogowym okrętem podwodnym „Desant”.

Uroczyste otwarcie zlotu nastąpi w piątek 27 czerwca w samo południe. Tego dnia rozpocznie się także II Festiwal Piosenki Wojskowej. Podobnie jak poprzednio odbędzie się jeszcze prezentacja ciekawych wojskowych pojazdów i motocykli, pokazy rekonstrukcji grup historycznych oraz blok rozrywkowy. Na zlotowej scenie wystąpią m.in.: „Karaoke Show”, „Garnizonowy dance” Będzie działać również poczta polowa i zlotowe kasyno.

W sobotę 28 czerwca najważniejszą imprezą będzie parada historycznych pojazdów wojskowych i ich właścicieli w stosownych mundurach na darłowskim rynku. Parada w Darłowie rozpocznie się około godz. 11. O godz. 15 rozpocznie się pokaz rozkładania pontonowego mostu czołgowego nad wykopanym kanałem. Dokona go Club Military Wschód – Zachód. Uczestnicy jubileuszowego zlotu będą mieli również okazję obejrzenia kolekcji militarnej Marka Bullera i jego grupy (m.in. Mi-2).  Tego dnia o godz. 16 rozpocznie się inscenizacja batalistyczna z udziałem grup rekonstrukcyjnych – Potyczka o zdobycie Darłowa. W bloku rozrywkowym o godz. 17 wystąpi na zlocie kultowy zespół TSA!!!. Przez cały czas będą odbywały się konkursy z nagrodami, którymi będą zlotowe gadżety i przejażdżki czołgiem. Wybory Mokrej miss Zlotu odbędą się o godz. 22. Nocą o godz. 24 odbędzie się pokaz fajerwerków. Oficjalne zamknięcie zlotu, rozdanie nagród i podziękowań nastąpi w niedzielę 29 czerwca o godz. 12 .  Wówczas też rozstrzygnie się wielu konkursów, w tym na najciekawszy pojazd zlotu oraz na najciekawszą dioramę zlotu. Na wszystkie imprezy zlotowe jest wstęp wolny. Wiele cennych informacji o zlotach historycznych pojazdów wojskowych w Darłowie ukazało się w specjalnym 32 stronicowym dodatku do Dziennika Bałtyckiego. Zlotowi towarzyszy jak zwykle militarny bazar.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl