Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Myszy i małpy w bibliotece

Do wczoraj w Bibliotece Miejskiej im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie i jej filii w Darłówku informacje o książkach znajdowały się jedynie w księdze inwentarzowej i kartotekach. Każdy z Czytelników ma założoną kartotekę, do której wpisuje się ręcznie wypożyczone  i zwrócone książki. Od 10 lipca 2008 r. darłowska biblioteka wkracza do naszych domów.  Rozpoczął się proces zmian, który przybliża tę skarbnicę wiedzy do XXI wieku. Tego dnia do siedziby biblioteki przyszli darłowscy radni, bibliotekarze z terenu powiatu sławieńskiego oraz Czytelnicy. Na to spotkanie przybyli także Waldemar Załęski, główny twórca programu komputerowego „Mateusz” służącego do opracowywania zbiorów bibliotecznych i katalogów oraz dyrektor Biblioteki Miejskiej w Grójcu - Kinga Majewska. Oboje zaprezentowali możliwości działania  programu autorskiego programu komputerowego na przykładzie swojej biblioteki. Kontakt z nimi nawiązała kierowniczka Biblioteki Miejskiej Mariola Apanaszczyk – Andrys wraz informatykiem zatrudnionym w bibliotece- Piotrem Chabierą. Dzięki uprzejmości grójeckich bibliotekarzy i informatyków Darłowo skorzysta z ich doświadczeń.

Od dwóch lat  Biblioteka Miejska w Darłowie przy ul. Wieniawskiego 19 c prowadzi swoją stronę internetową. Znajdują się tam aktualne wiadomości na takie tematy jak np.: informacje o nowościach wydawniczych, wystawach, konkursach, recenzje, wiersz miesiąca itp. Na miejscu bez żadnych opłat można korzystać z czytelni internetowej. Już teraz dzięki poczcie elektronicznej Czytelnicy mogą się komunikować z Miejską Biblioteką Zachęcamy do korzystania z tej internetowej strony pod adresem www.biblioteka.darlowo.pl
W dniu 10 lipca 2008 r.  Biblioteka Miejska im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie uruchomiła po raz pierwszy katalog książek on-line. Przysłowiowy guzik zastąpił enter. Nacisnął go dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury Arkadiusz Sip. Od tego czasu katalog on-line stał się dostępny w internecie. Pozwola on Czytelnikom, nie wychodząc z domu zapoznać się z pozycjami darłowskiego księgozbioru, wyszukać konkretną książkę biorąc jako kryterium wyszukiwawcze np. autora, tematykę, zapamiętaną część tytułu, serie wydawniczą i inne. Do utworzonego komputerowego katalogu książek on-line zostało już wprowadzone 1600 tytułów wydanych w ostatnich kilkunastu latach. Pozostałe tytuły, a jest ich ponad 60.000 będą stopniowo wprowadzane do internetowego katalogu. Program „Mateusz”, będzie sam wysyłał e-maile i smsy do Czytelników, gdy ci opóźnią się z oddaniem książki. W czwartek 10 lipca darłowska Biblioteka Miejska wkroczyła w XXI multimedialny wiek. Wkrótce będziemy się porozumiewać z biblioteką głównie za pomocą komputerowych myszy i @ (małpek).

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl